• İstanbul24 °C
  • Ankara26 °C

DİYETİSYEN VAHİDE UÇAR / SAĞLIK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DİYETİSYEN VAHİDE UÇAR / SAĞLIK

MOTİVASYONU ARTIRMANIN 6 YOLU

29 Aralık 2018 Cumartesi 13:24

Bir yılı geride bırakırken geçtiğimiz yılda sağlığımız ve beslenmemiz için neler yaptık bunları gözden geçirmenin tam zamanı. Bu yılda neler yaptık? Neler istedik, hedeflerimizin ne kadarına ulaştık? Yeni yıla girerken haydi şimdi yeni ulaşılabilir, uygulanabilir hedefler koymanın tam sırası. Peki sağlıklı beslenme ve zayıflamak için, hayallerimize ve hedeflerimize ulaşmak adına bütün yıl bu motivasyonu sağlarız. Sizlerle bu hafta bunu konuşalım.

Motivasyonumuzu artırmanın yolları:

1 - Ulaşılabilir ve uygulanabilir hedefler belirleyin: İlk önce vücut analizi yaptırın ve sağlıklı vücut ağırlığınızın aralığını öğrenin. 20 kg vermeniz gerekiyorsa hepsini nasıl vereceğinizi düşünüp pes etmeyin. Önünüze küçük, uygulanabilir hedefler koyun.

2 - Yediklerinizi yazın, Beslenme günlüğü tutun: Neyi, nerde, ne kadar yediğinizi yazın. Biraz sıkıcı gelebilir ama günlük olarak hemen yazarsanız bunun çok faydasını gördüğünüzü fark edeceksiniz.

3 - Kendinizi ve vücudunuzu tanıyın, dinleyin: Size iyi gelen ve gelmeyen besinleri not edin. Birisine iyi gelen bir besin faydalı ve sağlıklı olsa da size iyi gelmeyebilir. Vücudunuzu en iyi siz bilirsiniz.

4 - Günlük hareketinizi artırın: Sevdiğiniz egzersiz ve sporları yapın.

5 - Su içmeyi unutmayın: Günde2-3 litre arası içmeye çalışın. Bu miktar kişiye göre, sıvı kaybına, tuz tüketimine, terlemeye bağlı değişir.

6 - Stresten uzak durun: Size yemek dışında keyif ve mutluluk veren şeyler yapabilirsiniz.

Eğer tüm bunları bir uzman görüşü ve desteği ile yapmak isterseniz, iyi anlaştığınız ve sevdiğiniz bir diyetisyen ile çalışın. Bu şekilde sağlıklı ve doğru beslenmeyi daha iyi öğrenmiş olursunuz.

Aklınızı bilgi ile, ruhunuzu sevgi ile, bedeninizi sağlıklı bir şekilde beslediğiniz bir yıl olsun. Sağlıklı günler dilerim..

Bu yazı toplam 499 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim