• İstanbul20 °C
  • Ankara15 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Ahde vefası olmayanın “Dini de olmaz İmanı da”

25 Ekim 2021 Pazartesi 10:47

 

Hafta içinde “Ovaya dizilen İnciler” kitabı ile birlikte Başkan Recep Konuk’ tan adıma imzalı bir mektup aldım.

"22 yılda üretici ortakları ile birlikte, başta Konya ve ülke ekonomisi için 45 tesis kazandıran” Başkan Konuk’a hizmetleri için öncelikle teşekkür ediyorum.

Malum Recep Konuk aday değil, Pancar Ekiciler Kooperatifi'nin 69. Seçimli Olağan Genel Kurulu 27 Ekim 2021 Çarşamba günü Konya Şeker'in bahçesinde yapılacak.

Tekrar aday olmayacak Başkan Konuk için; Küçük de olsa bazı kesimler eleştirilerde bulunup çeşitli ithamlarda bulunuyorlar.

Bu beylere soruyorum, “Bu fabrikaların yapımında, o tesislerin tozunu yutmayan yangınlar çıktığında göz yaşı döküp ağlayamayanlar, Recep Konuk’ u ve Milli Duruşunu Anlayamaz.

Beyler destek olmuyorsunuz bari köstek Olmayın. Allahtan dileğim Bu Ülkeye Recep Konuk Gibi Çalışkan dürüst milli ve yerli İnsanlar nasip etsin” diyorum.

Şimdi ise Başkan Konuk’ un adıma yazdığı mektubu aynen paylaşıyorum;

Sayın Abdullah Leblebici

Ömrümün üçte birinden, çalışma hayatımın da yarısından fazlasında üstlendiğim, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığı dönemimi kapsayan 22 yılda Konya Ovasına üretici ortaklarımız, Konya ve Ülke ekonomisi için serpiştirmeye çalıştığımız “İNCİLERİ” hangi ihtiyacı karşılaması hangi eksikliği gidermesi üreticinin işini, aşını büyütürken hangi işlevi görmesi için inşa ettiğimizi dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım. Tıpkı bir inşa gibi bu tesislerinde bir bedeni bir de ruhu var. Yani gözle görülen sonucun ardında o binaları, makinaları bir araya getiren sebepler ve amaçlar var. Bunları sadece yapanların bilmesi yetmez. Sahipleri ve gönlünün bir köşesinde Konya Şeker’ e yer vermiş olanlar bu tesislere sahip çıkarken, sadece binalara, makinalara değil hangi yaklaşıma sahip çıktığını da bilsin istedim.

Elinizdeki kitapta 22 yıl ve 45 tesisin yanı sıra 22 yıla sığdırabildiğimiz hayalleri vücut bulmuş hali var, o vücuda kişilik katan ruh ile birlikte,

Bizim yaparken keyif alarak, yaptıklarımızı ve yorularak, ama huzurla geçirdiğimiz 22 yılın özetini ümit ediyorum siz de keyif alarak okursunuz.

Konya çiftçisi, Konya tarımı, Konya ve ülke ekonomisi için atılacak adımlarda bu tecrübeyi sizin de hafızanıza emanet etmek için hazırlamaya çalıştığım “OVA’ ya DİZİLEN İNCİLER” in bir yerlerinde mutlaka siz de varsınız. Ya duanız ile ya bizzat bu kurumun işlerinin ucundan tutarak, ya bu kurumun yazmaya çalıştığı hikâyeye market rafından aldıklarınız ile ya da bizi anlatarak, yazarak destek oldunuz. İçinde olduğunuz katkı verdiğiniz işlerin bütününün özetidir elinizdeki kitap.

İçinde sizin de mutlaka yeriniz olan 22 yılı keyifle okumanız dileği ve saygılarımla…

RECEP KONUK

Mektupta bu ifadeler yer alıyor.

22 yılda üretici ortaklar ile birlikte, Konya ve ülke ekonomisi için 45 tesis kazandıran Başkan Recep Konuk’ un;

“Fakirlik bu milletin kaderi değildir” sözünü asla unutamam.

Gelinen noktada Recep Konuk kendi isteği ile tekrar aday olmayacağını açıkladı, bununla birlikte yeni seçilecek arkadaşlarına da başarılar diledi.

Konuk 22 yılda önemli tecrübe edindi ve başarılı oldu. Artık Ülke yönetiminde yer alması ve söz sahibi olması zamanı geldi. Umarım bu temennim gerçekleşir.

Bu bir bayrak yarışıydı Konuk yeni yönetime bayrağı devrediyor.

Bayrağı sağ salim teslim etmek kadar, teslim alınan bayrağın gelecek yönetim tarafında sağ salim teslim edilmesi de önemli.

Bunun için de ahde vefa olmalı, halkımız ile birlikte yeni yönetimin de Başkan Konuk’ a ahde vefa göstermesi gerekir.

ZİRA; Ahde vefası olmayanın “Dini de olmaz İmanı da”

Bu yazı toplam 266 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim