• İstanbul16 °C
  • Ankara12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AİLE VE SOSYAL HİZMET BAKANLIĞINCA  ‘’AİLE DESTEK PROGRAMI’’ BAŞLATILDI.
30 Temmuz 2022 Cumartesi 10:32

AİLE VE SOSYAL HİZMET BAKANLIĞINCA ‘’AİLE DESTEK PROGRAMI’’ BAŞLATILDI.

Aile ve sosyal hizmet bakanlığınca hazırlanan Aile Destek Programı uygulamaya başlatıldı. Konu hakkında Seydişehir esnaf ve sanatkârlar odası açıklamada bulundu. Oda başkanı İbrahim Aypar;

İki yıl öncesinde yaşanan sosyal ve ekonomik etkisini hala sürdüren Covit- 19, arkasından cereyan eden Rusya Ukrayna savaşı, dünyada cereyan eden olayların yarattığı ekonomik sıkıntılar ve hayat pahalılığıyla bunalan Esnaf ve sanatkârımızın sorunlarını her fırsatta dile getirmiş ilgili raporlarımızı yetkili makamlara en üst seviyede aktarmış, aktarmaya da devam etmekteyiz. Esnaf ve sanatkârımıza Pandemide yapılan yardımların devamı niteliğinde,6 Haziran 2022 tarihinde Cumhurbaşkanlığınca açıklanan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni bir çalışmayla 12 ay boyunca devam edecek olan, Türkiye Aile Destek programı başlatmıştır. Günün şartlarına göre, rakamsal değeri çok olmasa da, bu programın esnafımızın en azından her ay yatırmakta olduğu Bağ kur primi, kira ücreti gibi masraflarına katkı olabileceğini düşünüyoruz.

Bu bağlamda içerisinde, özellikle basit usule tabi esnafların yer aldığı emekli esnaflarımızda bu destekten yararlanacaktır. Programa başvuru koşulu ailelerde kişi başına geliri, asgari ücretin neti üzerinden 1/3 ü (1835 TLyi ) aşmayanlar ile ayrıca emekli esnaf olanlarda yararlanabileceklerdir. Yardım hane başına en az 450 en fazla 600 TL ödenecektir.

Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması, durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır. Başlatılan bu programa E-Devlet üzerinden (www.türkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardım-başvuru-hizmeti) adresinden şahsen yapılacaktır. Başvuruda esnasında vatandaşa ait E- Devlet şifresi, adres ve İBAN numarası istenecektir.

Bu haber toplam 323 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim