• İstanbul24 °C
  • Ankara18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ATALAY  ÇAL TEPESİ ARITMA TESİSİ İNŞAATI BAŞLIYOR
05 Haziran 2024 Çarşamba 13:21

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ATALAY ÇAL TEPESİ ARITMA TESİSİ İNŞAATI BAŞLIYOR

 

AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay Çal tepesi su yumuşatma tesisi inşaatına Kurban Bayramı sonrası başlanılacağını söyledi.

AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay beraberinde İlçe Başkan yardımcıları Ramazan Arın ve Necati Yüksel ile birlikte Konya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Enes Koç’u makamında ziyaret ederek Çal tepesine yapılacak olan tesis inşaatına ilişkin konularda görüşme gerçekleştirdi.

Seydişehir’e iki bölgeden içme suyu sağlandığını, Çal tepe bölgesinden gelen suyu kullanan 5 mahallenin suyun sertliğiyle ilgili şikayetleri olduğunu belirten İlçe Başkanı Kemalettin Atalay tamamı Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğünün öz kaynakları ile yapılacak olan su yumuşatma tesisinin inşaatına Kurban Bayramı sonrası başlanacaktır. 22.2 Milyon Liraya mal olacak tesisin inşaatı 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak Seydişehir halkının hizmetine sunulacaktır dedi.

Laf değil, iş üreten bir anlayışıyla siyaset yaparak Seydişehir halkına hizmet etmenin derdinde olduklarını ifade eden İlçe Başkanı Atalay; yerel seçimlerde halkımız tercihini başka bir siyasi partiden yana kullansa da seçim döneminde sözünü verdiğimiz Çal tepesi su yumuşatma tesisimizin hayata geçirilmesi noktasında yaptığımız çalışmalar neticesinde her şeyin en iyisine layık olduğuna inandığımız Seydişehir halkının önemli bir problemi de ortadan kalkmış olacaktır. Çünkü bu şehir hepimizindir. Seydişehir’imize yapılacak her türlü faydalı hizmette taşın altına elimizi değil gövdemizi koymaya devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın dedi.

Çal tepesi Su yumuşatma tesisinde yapılacak inşaat çalışmaları bittikten sonra 5 mahallede yaşanan sertlik ve kireçlenme sorununun ortadan kalkacağını ve  Seydişehir’in tamamının Kuğulu Park standardında suya kavuşacağını ifade eden Atalay, şehrimiz açısından büyük öneme sahip olan böyle bir projenin hayata geçirilmesi noktasında yardımlarını esirgemeyen başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay olmak üzere KOSKİ Genel Müdürümüz Sayın Ahmet Demir’e ve  Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanımız Sayın Enes Koç’a halkımız adına teşekkürlerimi sunuyorum diye konuştu.

Bu haber toplam 76 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim