• İstanbul31 °C
  • Ankara30 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Seydişehir 6. ilçe kongresi yapıldı
01 Ocak 2018 Pazartesi 08:55

AK Parti Seydişehir 6. ilçe kongresi yapıldı

MUSTAFA KONURER TEKRAR BAŞKAN

AK parti Seydişehir ilçe 6. Olağan kongresi Belediye düğün salonunda yoğun bir katılımla yapıldı. Tek liste halinde girilen seçimde Mustafa Konurer tekrar ilçe başkanı seçildi.

Kongreye Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı komisyon başkanı ve Ak Parti Konya Milletvekili Prof.Dr. Mehmet Babaoğlu, Orman ve su işleri Bakan yardımcısı Harun Tüfekci, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Beyşehir belediye başkanı Murat Özaltun, Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Şenol, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, Ahırlı İlçe başkanı Mustafa Öncü, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, Yalıhüyük İlçe Başkanı Seyfettin Pişkin , Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile çevre ilçe Başkanları ve Belediye Başkanlarının yanı sıra Seydişehir ilçe ve mahalle muhtarları sivil toplum örgütü başkanları, Parti kolları gençlik kolları üyeleri delegeler, İlçe belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan Kongrede Divan Başkanlığına, orman ve su işleri bakanlığı komisyon başkanı ve Ak Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu seçildi.

Kongre de önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video mesajı okundu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın mesajı salondan büyük alkış aldı. Akabinde, Başbakan Binali Yıldırım'ın mesajı daha sonra ise 26. Dönem Başbakan, Ak Parti Konya Milletvekili Prof. Dr Ahmet Davutoğlu'nun mesajı okundu.

Seçime tek aday olarak giren İlçe Başkanı Mustafa Konurer konuşmasında,

''Bizleri yalnız bırakmadınız memleketimize sahip çıktınız. Bugün birlik ve beraberlik zamanı, yeni bir sayfa açacağız, Allah için memleket için çalışmaya devam edeceğiz.

Memleket sevdasına, Seydişehir sevdasına düşen herkesi, birer müfettiş ilan ediyoruz, Türkiye ve Seydişehir'i en iyi yerlere gelmesi için var gücümüz ile çalışacağız.

Bizler protokol koltuklarında makamlarda oturmak için değil kanımızın terimizle koşturmak için geldik. Komşumuz açken tok yatmayacağız bunun vebali hepimizin. Mahalle başkanlarımıza büyük görev düşüyor, onlar ve diğer siyasi partilerimiz ile el ele verip daha güzel ilişkiler içinde çalışacağız. Kadın kollarımız, gençlik kollarımız yönetimimiz ve partililerimizle hep görevimizi yaptık yapmaya devam edeceğiz. Her gelen teşkilat mensubumuz ile köy köy mahalle mahalle sorunlarımızı çözmeye çalıştık, bir aile gibi samimi bir ortamda çalıştık. Aramızda kırgınlık yok, ufak tefek problemler olmuş olabilir ama şimdi bunların zamanı değil, samimiyet ile çalışma zamanı.

Bu bir bayrak yarışı ve bizden sonra bayrağı teslim edeceğimiz arkadaşa güzel bir teşkilat vermek için elimizden geleni yapacağız. Yeni gelen arkadaşlara başarılar, yönetimden bayrağı teslim edecek arkadaşlara teşekkür ederim. Konuşmamın sonunda büyüklerin ellerin küçüklerin gözlerinden öperim. '' Dedi.

Daha sonra yeni yönetim üyeleri kurulu tek tek isimleri okunarak kürsüye davet edilerek tanımı yapıldıktan sonra oylamaya geçilerek kongre sona erdi.

Mustafa Konurer’in listesi şu isimlerden oluştu,

Abdulmuttalip Demirel, Ali Acaryürür, Ali Sarı, Duran Kaya, Erol Şen, Hacı İbrahim Köse, Harun Kayhan, Huriye Arslan, Huriye Tuncer, İbrahim Köse, İsa Küçük, Kenan Akbaş, Mehmet Gült

Bu haber toplam 1060 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim