• İstanbul26 °C
  • Ankara23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Seydişehir Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
20 Şubat 2017 Pazartesi 10:59

AK Parti Seydişehir Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

AK Parti Seydişehir İlçe Teşkilatı'nın 63.ilçe danışma meclisi ve mahalle yönetim kurulları toplantısı Belediye Düğün Salonunda yapıldı.

Yoğun katılımın olduğu 63. İlçe Danışma Meclisi toplantısına AK Parti Konya milletvekili Ömer Ünal, il yönetim kurulu üyesi ve ilçe koordinatörü Uğur Erdoğan, ilçe Başkanı Mustafa Konurer, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Mahalle yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer; Türkiye'nin 15 Temmuz gecesi önemli bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığını ve bu darbenin milletin birliği ve beraberliği sayesinde bertaraf edildiğini belirterek Türk milleti darbenin yaşandığı gece bir ve beraber olduğu takdirde üstesinden gelemeyeceği hiçbir şeyin olmadığını dosta ve düşmana bir kez daha açıkça göstermiştir dedi.

Türkiye'nin önünde önemli bir referandum seçimi olduğunu ve 16 Nisan'da yapılacak olan referandum seçimiyle Türkiye'de nelerin değişeceğini millete anlatmak için Ak Parti olarak önümüzdeki günlerde sahaya ineceğiz diyen Konurer, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadan tüm vatandaşlarımıza ulaşacak ve yeni anayasa değişikliğini anlatacağız. Amacımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza daha güçlü bir Türkiye'ye bırakmaktır. Son kararı verecek olan tek bir merci vardır.  O da milletten başkası değildir. Milletimiz 16 Nisan'da ne karar verirse, AK Parti olarak bugüne kadar milletin kararına nasıl saygı duymuş isek, bundan sonra da saygı duymaya devam edeceğiz dedi.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'da konuşmasında Türkiye'deki mevcut sistemin artık dar gelmeye başladığını ve İnşallah yeni sistemin milletin kararıyla kabul edilmesiyle birlikte Türkiye'nin yeni bir sistemle yönetilmesinin önünün açılacağını ifade ederek rehavete kapılmadan programlı bir şekilde çalışmalıyız. Milletimize 16 Nisan'da yapılacak olan referandum seçiminin bir rejim değil sadece bir sistem değişikliği olduğunu  çok iyi anlatmalıyız. Çünkü malum çevreler konuyu saptırmanın hesabı içerisindedir. Onun için çok çalışmalıyız ve kafasında soru işareti olan vatandaşlarımıza konuyu iyi bir şekilde anlatmalıyız. Yürekten inanıyorum ki milletimiz ülkenin yok olup gitmesini bekleyenlere 16 Nisan'da Osmanlı tokadını bir kez daha vuracaktır dedi.

İl yönetim kurulu üyesi ve İlçe koordinatör Uğur Erdoğan'da 15 Temmuz'da aldığımız zaferi, İnşallah milletimizin vereceği Evet kararıyla 16 Nisan'da taçlandıracağız. Ak kadrolar olarak gecemizi gündüzümüze katarak daha güçlü bir Türkiye'nin oluşması için canla başla çalışacağız dedi.

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Konya milletvekili Ömer Ünal'da toplantıda yaptığı konuşmada bir Dava Partisi ve ideallerin Partisi olan AK Parti'de siyaset yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyerek, Türkiye'nin Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lidere sahip olmasından dolayı Allah'a ne kadar şükretsek azdır. Sayın Cumhurbaşkanımız sadece Türk milletinin değil ümmetin de umududur. AK Parti 15 yıllık iktidarı döneminde millet ve ümmet için birçok hizmetde bulundu ve milletimiz yetki verdiği müddetçe de bulunmaya devam edecektir.

AK Parti olarak bugüne kadar birçok Vesayet sistemini bitirdik ve inşallah en sonuncusunu da 16 Nisan'da bitireceğiz. 1982 Anayasası Vesayet rejimi üzerine kurulmuş bir anayasadır. Bu anayasanın ülkenin yönetilmesinde yeterli olmadığını artık hepimiz görmekteyiz. Mecliste günlerce görüşmeleri yapıldıktan sonra milletin onayına sunulan 18 maddelik yeni anayasa değişik paketini muhalefetin akla hayale gelmeyecek engellemelerine karşılık meclisten geçirdik. Artık bundan sonra son söz milletindir. Milletimiz 16 Nisan'da en doğru kararı karar verecektir. Bundan sonra hiçbir vesayet odağının millete ayar vermemesi için yeni anayasanın mutlaka kabul edilmesi gerekir. Milletimiz kim kime hizmet ediyor. Kim Türkiye'nin yararına faydalı hizmetler yapıyor, hepsini görüyor. Onun için yürekten inanıyorum ki milletimiz 16 Nisan'da kararını Evet den yana kullanacaktır dedi.

Bu haber toplam 995 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim