• İstanbul27 °C
  • Ankara27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALACABEL TÜNELİNDE IŞIK 2019 DA GÖRÜLECEK
24 Temmuz 2017 Pazartesi 08:47

ALACABEL TÜNELİNDE IŞIK 2019 DA GÖRÜLECEK

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi İnşaatı devam eden Alacabel tünelinde Basın mensupları ile birlikteincelemelerde bulundu.

İnceleme sırasında Konya Karayolları Bölge Müdürü Turgut Aydın, Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, karayolları tünel kontrol şefi Şevket Karaca, Proje Genel Koordinatörü Saim Açık, Ahırlı ve Yalıhüyük Belediye hazır bulundu.

Bakan yardımcısı ve beraberinde bulunalar önce Tünel inşaatını yapan Alfa, Açılım ve Cemiloğlu İnşaat ortak girişimin şantiyesinde Karayolları bölge Müdürü Turgut Aydın ve Karayolları Tünel Kontrol Şefi Şevket karaca’ dan bilgi aldı.

Karayolları Bölge Müdürü Turgut Aydın tünel inşaatı ile ilgili verdiği bilgide, “Antalya Konya arasında Seydişehir yolunda Alacabel tünelinde incelemelerde bulunuyoruz.

Alacabel tüneli ile ilgili bilgi vermeden önce Tınaztepe Tüneli İhalesinin 18 Ağustos tarihinde yapılacağı müjdesini vermek istiyorum.

Alacabel ve Tınaztepe tünellerinin tamamlanması ile birlikte Bu bölgede bulunan 40 kilometrelik yol her iki tünelinin inşaatının tamamlanması ile birlikte 32 kilometre ye düşecek. Dedi.

Alacebel tünelinin yapılmasındaki asıl amaç, kış aylarında yaşanan kar mücadelesi, tünel tamamlandığı zaman kar mücadelesi ile yaşanan sıkıntılar ortadan kalkacak.

Diğer yandan tanker trafiği tünele girmeyeceği için tünel sürücüler için güvenli bir seyahat sağlayacak. Tınaztepe tüneli 2865 metre olacak Alacabel tüneli de 7360 metre.

Tınaztepe tünelinin girişi Marangozlar sanayi kavşağını 2 kilometre geçtikten sonra Susuz mahallesi yönüne gidilecek tünel girişine 402 metre uzunluğunda susuz Viyadüğü yapılacak diyen Aydın,

Alacabel tüneli çıkışında 11.8 kilometre olmak üzere toplamda 40 kilometrelik bölünmüş yol inşaatına başlandığını sözlerine ekledi.

Tünel inşaaatı ile ilgili bilgi veren Karayolları Tünel Kontrol Şefi Şevket karaca, Tünelde 3 milyon metreküp kazı yapılacağını Tünel içinde ise 1.5 milyon tünel kazısı yapılacağını belirterek tünel en yüksek yeri 1.825 metre olan yolun kodunu 437 metre düşüreceğini söyledi.

Daha sonra Bakan Yardımcısı ve beraberinde bulunanlar Tünel inşatının içine girerek incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldılar.

Tünel çıkışında açıklama yapan Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi;

Alacabel tünelimizde şu an itibari ile çift tüpün iki tarafında toplam 4 kilometre civarında giriş yapılmış ve hazırlanmış durumda. Hedef 2019 yılı içerisinde burayı bitirmek. Bu anlamda karayolları bölge müdürlüğümüz, ekibi ve çalışanları azim ve gayret içerisinde.

İlçe Kaymakamımız, Seydişehir , Ahırlı , Yalıhüyük Belediye Başkanlarımız, AK Parti İlçe Başkanımız beraber çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulduk. Buradan da yeni bir müjde verelim. İnşaallah

Alacabel tünelinde sonra Tınaztepe tünelimiz ile alakalı etüt çalışmalarımız vardı. Onlarda tamamlandı. Bu çalışmada yapım ihalesi anlamında 18 Ağustos 2017’de ihale edilecek. Her iki tünelde 2 bin 850 metre civarında, yeni tünelimiz daha büyük 7 bin 300 metre bir tünel nasip olursa ikisi de yakın zamanda eş zamanlı bitmiş olacak. Hizmete girecek dedi.

Ben bu anlamda özellikle duble yolların mimari olan, tünellerin mimari olan ve bu güne kadar talimatı ile bütün hizmetlerde Türkiye’ye de büyük hizmetlere damga vurmuş olan Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma Bakanlığı döneminden itibaren çok önemli hizmetler üreten duble yollarda çok ciddi eserler bırakan değerli Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Ulaştırma Habercilik ve Denizcilik Bakanımız Ahmet Aslan’a, Karayolları Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum diyen Bakan Yardımcısı Tüfekçi,

Ayrıca Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu Bakanımda Karayollarının ormanla alakalı bölgelerde yapacağı çalışmalarda her türlü desteği veriyor. Hizmet bir bütündür. Kurumlar arasında taassup olmaz. Kurumlar birlikte beraber bürokrasiyi yenecek, birlikte sorunları aşacaktır. Bu konuda gereken her türlü çalışma yapılıyor dedi.

Ben Konya Milletvekillerimize ayrıca teşekkür ediyorum, onlarda Konya mıza çok önemli hizmetler kazandırmak için mücadele ediyorlar. Bu hizmetlerin gelmesinde çok büyük emekleri var. Allah razı olsun. Bir bütün halinde ekibiz. Ekip olarak da çalışmaya devam edeceğiz. Allah mahcup etmesin. Mevla’m nice hizmetlerin yapılmasında bizlere gayret versin. Gerek siyasetçisi, gerek bürokrasisi ile bir bütün halinde hizmet etmeye, çalışmalarımızı daha ileriye 2023 hedefine ulaştırmak için mücadele ettiklerini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1590 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim