![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![Anaokulu öğrencileri ebru sanatı öğreniyor](http://www.seydisehirpostasi.com/d/news/2541.jpg)
Anaokulu öğrencileri ebru sanatı öğreniyor
Seydişehir Merkez İlkokulu ana sınıfı minik öğrencileri okulun el sanatları atölyesinde açılan kursta usta öğretici Hamit İnan rehberliğinde ebru sanatını öğreniyor.
Ana sınıfındaki 5-6 yaşlarındaki öğrenciler, geleneksel el sanatı olan ebru çalışmasına katılarak, bir yandan seçtikleri renkler ile su üzerinde oluşturdukları desenlerle kendilerini ifade etmenin mutluluğunu yaşarken, bir yandan da becerilerini pekiştirmiş oluyor.
Fırça ve boyaların yardımıyla desen oluşturmayla ilk defa tanışan minikler, yaptıkları desenler ile büyük beğeni topladı.
Kursun 6 aydır devam ettiğini belirten okul öncesi öğretmeni Nilgün Koca, ‘Usta öğreticimiz Hamit İnan tarafından öğrencilerimiz ebru sanatını öğretiyoruz. Öğrencilerimizle neşeli günler geçirerek yeteneklerini geliştiriyorlar. Yaptıkları birbirinden güzel 65 adet hüsnü had eserleri önümüzdeki ayda okulun salonunda sergileyeceğiz. Bundan dolayı okul müdürümüzün bize verdiği bu imkânlardan dolayı teşekkür ederiz.’’ dedi.
![](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/1x1.gif)
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim