• İstanbul14 °C
  • Ankara10 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

ASLAN HAKEM ANLARSINYA

25 Şubat 2017 Cumartesi 13:41

Tarih 27 Mayıs 1960 Bizler Beyşehir Lisesinin birinci sınıf öğrencileriyiz. Cuma günü sabahleyin kalktık okula gideceğiz. Oturduğum evle lise binası birbirine yakın. Köşede bir lokanta var lokantanın radyosu ihtilelin olduğunu söylüyor. Okulda toplandık. Lise Müdürümüzün rengi solmuş adeta korkmuş bir vaziyette öğrencileri topladı ve bize ihtilal yapıldığını okulların sabahtan tatile girdiğini söyledi. Tabi bizler ihtilal falan düşündüğümüz yok okul tatil ya biz onun keyfini sürüyoruz.

             Beyşehir Lisesinde okuyan Seydişehir’li öğrenciler tasını tarağını toplayıp hepimiz şehre döndük. İki kişinin yan yana gezmesi yasak. İhtilalin ilk günleri kurallar çok katı. Bizlerde sıkı yönetimin kurallarına uymak zorundayız ve uyuyoruz.

             Bu arada tabiki İstanbul ve diğer büyük şehirlerimizde futbol maçları oynanıyor. Stad tıklım tıklım dolu. Hatırladığıma göre bir Fenerbahçe - Galatasaray maçı. Şimdiki gibi seyirci yasağı falan yok. Stadyum ikiye ayrılmaş bir taraf Fenerbahçe taraftarı diğer taraf Galatasaray taraftarı. Maç çok heyecanlı ve zevkli geçiyor. Biri gol atıyor diğer takım hemen cevap veriyor. Seyirci heyecanlı mı heyacanlı hop oturuyor hop kalkıyor. Toplu olarak kötü tezahürat yasak. Alkışlar ve münasip sloganlar devam ediyor. Bu arada hakem yanlış düdük çalıyor. Sen misin düdüğü çalan. Bütün trübün ayakta. Bir şeyler söylecekler ama söyleyemiyorlar.

                İnsanlar hep bi ağızdan bağırıyor. “Aslan hakem anlarsın ya” “Aslan hakem anlarsın ya” Maçta bu seyircilerin bu protestosuyla bitiyor.

Bu yazı toplam 1259 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim