- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/4_b.jpg)
AYARSIZ Bu sezon Konyaspor takımı bir hafta oynadığı oyunla yürekleri a
Bu sezon Konyaspor takımı bir hafta oynadığı oyunla yürekleri ağza getirirken, başka bir hafta oynadığı oyun ile aynı yüreklere su serpen bir görüntü çiziyor. Gerçek Konyaspor bu mu önceki mi önümüzde ki maçlar belirleyecek. Yalnız şunu söyleyebilirim takımda ki o moralsizlik sıkıntılı süreç, olumsuz hava iyiden iyiye rutine dönüyor ki bu asıl ihtiyaç olan bölümdü.
Aykut Kocaman hakkında olumlu ya da olumsuz eleştiri yaparken ortak fikrimiz şu idi Aykut Kocaman’ın hamle oyuncusu yok sağlam bir takımla sahaya çıktığı zaman oyuna müdahale edemiyor ya da beklenen kadroyu sahaya süremiyor hamleye bırakıyordu. Bazen sizin bu oyuncu neden kadroda yok dediğiniz oyuncu sonradan girdiğinde onbirde oynadığından çok daha fazla katkı sağlayabilir. Devre arasından en çok faydalanan takımlardan biri olduk. Birçoğumuz transferlerin gecikmesine kızsak da yapılan transferler önceki Aykut Kocaman dönemi gibi nokta atışı olmuş. Bu transferler ile artık kimsenin itiraz edemeyeceği on birleri sahada görürken alınan sonuçlar kötü olduğunda meşhur iki üç oyuncumuza ağır faturalar kesmeyeceğiz. Zira bu oyuncularımız artık her problemde laf söylemek için aranan isimler oldu. Bunun yanında özellikle hücumsal anlamda hocanın alternatifi güçlendi. Oyuncular yan mevkileri ile de alternatif sağlıyor artık iyi yada kötü sonuçlar için bahanemiz yok.
Bakmayız siz oyuna hükmettiğimize, zordur böyle maçları oynamak. Bir gol yediniz mi ne girdiğiniz pozisyona bakar insanlar ne verilmeyen gollerinize…
Ağır psikoloji altında çıktığınız maçta alınan bir puandan önemlisi, takım olmayı hatırladık insanlar neden berabere kaldık diye üzülse de kimse oynanan oyundan dolayı mutsuz ayrılmadı. Aslında ligin ilk yarısında bazı oyuncularımız mevkilerinde ki alternatifsizlikten gevşek maçlar çıkartmıştı. Thuram’ın takıma katılması Bajic’in silkelenmesine yardımcı olurken, Skubic’in kulübeye çekilmesi de takım düzenin oturmasına neden oldu. Artık seviye atlamak için ev sahibi avantajını kullanma vaktidir. Guilherme’ye bir parantez açarsak adından çok söz ettirecek bundan emin olalım.
Yayıncı kuruluşun inat edercesine maçları cumartesinin uygunsuz saatlerine almasına rağmen bir fikstür avantajımızın olduğu gerçeğini unutmayalım. Önümüzde oynayacağımız 4 maçın üçünün evimizde olması evinde maç kazanamama problemini çözmeye de yardımcı olacaktır.
Yazımı noktalamadan önce tartışmasız Türkiye’nin en kötü proje ile çizilmiş stadı Antalyaspor stadı. Yetkililerin deplasman tribününden biri düşüp ölmeden bu sorunu çözmeleri gerekiyor öyle camekanla kafesle falan değil kardeşim 3 kat deplasman tribünümü olur yıkın orayı adam gibi tek kata çevirin stadınızdan insanlar nefretle değil güzel söylemlerle ayrılsın. Her Alanya Antalya maçlarında taraftara zulüm yapmaktan keyif mi alıyorlar merak ediyorum. Sabah 05:30’dan saat 12:00’a kadar insanları kontrol noktasında tutmak nedir? Bir Filistinli bile Kudüs’e girerken bu kadar eziyet çekmiyor. Alanya maçlarındaki kadar olmasa da yine şaşırmadık!
Bir iyi bir kötü ayarsız görüntümüzün artık olumlu anlamda değişeceğini düşünenlerdenim. Direkt rakip durumunda olduğumuz Ankaragücü ve Antalya maçlarından 4 puan başlangıcı gayet güzel oldu. Vakit, kırılmaya neden olmadan maç maç yukarı tırmanma vaktidir.
Maçın sözü; Hızlı yükselenlere herkes imrenir oysa en hızlı yükselenler toz duman, saman ve tüydür.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Haber Yazılımı: CM Bilişim