• İstanbul29 °C
  • Ankara27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN TUTAL , AK PARTİ İLÇE BAŞKANI VE YÖNETİMİNE PROJELERİNİ ANLATTI
23 Nisan 2018 Pazartesi 09:08

BAŞKAN TUTAL , AK PARTİ İLÇE BAŞKANI VE YÖNETİMİNE PROJELERİNİ ANLATTI

 

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer ve Yönetim Kurulu üyelerine katıldıkları proje tanıtım gezisinde ilçede hayata geçirilen çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi.

Yatırım tanıtım gezisinde Başkan Tutal, Komek Binası, Şehitlik, Termal Sosyal Tesisler, Macera Parkı, Selçuklu Parkı ,Eski Garaj, ve Seyyid Harun Projesi , Makine Parkı,İtfaiye Merkez Binası, Atık Su Arıtma Tesisi, Kuğulu Vadisi Projesi çalışmalarında gelinen son nokta hakkında değerlendirmede bulundu.

Birçok projeyi kapsayan gezi programında AK Parti İlçe Başkanı Konurer ve yönetim kurulu üyeleri yapılan yatırımlarla ilgili ayrıntıları ve rakamsal verileri Başkan Tutal’dan dinledi.

Başkan Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Konurer ve Yönetim kurulu üyelerinin projeler hakkındaki sorularını cevaplayarak, yaptıkları çalışmalarda şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşanmadığını kaydetti.

Yıllardır hayal edilen bu projelerin gerçekleşmeye başladığını kaydeden Başkan Tutal “Bu çalışmalar hepimizin övünç kaynağı olacak çalışmalardır. Termal yatırım yapmak isteyen ciddi yatırımcılarla görüşüyoruz. Bu konuda somut gelişmeler oluyor” dedi.

Termal yatırımlarının önünün açıldığını dile getiren Başkan Tutal, çalışmaların daha hızlı ilerleyebilmesi için inşaat ihalesi yapıldı.2018 yılı sonbaharında sosyal tesislerimiz vatandaşlarımızın kullanımına hazır olacak. Vatandaşlarımız termal kaplıca noktasında Seydişehir’i tercih edecek. Şaban Cengiz Kültür Merkezi yanında bulunan parkımızda yeni oyun alanları ve Macera Oyun Parkı oluşturarak modern bir çocuk bahçesi oluşturduk. Selçuklu Park ise ailelerimizin rahat edebileceği hoşça vakit geçirebilecekleri bir park olacak” şeklinde konuştu.

Diğer çalışmalar hakkında AK Parti İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini bilgilendiren Başkan Tutal “.Seydişehir’in yıllardır sorunu Eski Garaj Projesinde inşaat çalışmalarımız da hızla devam ediyor. Bu proje ile Eski Garaj Bölgesi hayat bulacak.Seyyid Harun Veli Camii ve Çevresi Düzenlemesi Projesi’nde yıkım çalışmalarımız hızla devam ediyor. Mega Projemiz olan Seyyid Harun Projesi’nin ilk etabının çevre düzenlemesi sonbaharda bitirilecek. Arasta çarşısının cephe giydirme çalışmaları ile ilgili ihalemiz yapıldı. İhaleyi alan firmamız çalışmalarına başlayacak. Bu çalışma ile Arasta çarşımızın çehresi değişecek. Bakırcı Evimizde restorasyon çalışmalarımız devam ediyor. Restorasyon çalışmaları tamamlandığı zaman burada da misafirlerimizi ağırlayacağız. Modern Makine Parkı Binamız Bin 100 m kapalı alan ve 16 bölümden oluşuyor. Makine parkımızda Belediyemizin ihtiyacı olan kamelyalar, totemler, direkler v.b birçok malzememizi kendimiz imal ediyoruz. Yeni itfaiye binasının arsası belediyemiz tarafından verildi. İnşaat çalışmaları başladı, 5 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak. Bugün beraberce yerinde gördüğümüz bu yatırımlarımızda bir sıkıntı görülmüyor, sadece arıtma tesislerinde müteahhitten kaynaklanan gecikme yaşıyoruz. Bu tesisin de % 90’ı bitirildi, KOSKİ bu şekilde

devraldı ve önemli bir aksilik olmazsa iki aya kadar da Arıtma tesisleri faaliyete geçecek” açıklamalarında bulundu.

Kuğulu Vadisi Projesinde göletlerin yılsonuna kadar tamamlanacağını kaydeden Başkan Tutal “DSİ iş makinaları göletlerde çalışmalarına devam ediyor. Kuğulu Vadisi projemiz büyük bir proje. Fakat projemizi tamamlayabilmek için Marangozlar Sanayimizin buradan taşınması gerekiyor. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Bilgilendirme gezisinde Ak Parti İlçe Başkanı, Yönetimi ve meclis üyelerine de çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkan Tutal “Seydişehir’in çehresini değiştiren ve büyük bir kent görünümü verecek olan bu önemli yatırımlarımızla, Seydişehir adına övünebilirsiniz. Bu kararlarımızı ve çalışmalarımızı birlikte yaptık. Bu konuda sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Gezi programıyla proje ve yatırımlar hakkında detaylı bilgileri paylaşan Başkan Tutal, Proje turu sonrasında AK Parti İlçe Başkanı Konurer ve Yönetim Kurulu üyelerine Kuğulu Parkta yemek ikram etti.

Bu haber toplam 828 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim