• İstanbul25 °C
  • Ankara22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN TUTAL; "BELEDİYEMİZE 420 671 M² ARSA KAZANDIRDIK"
19 Ocak 2019 Cumartesi 09:26

BAŞKAN TUTAL; "BELEDİYEMİZE 420 671 M² ARSA KAZANDIRDIK"

Seydişehir Belediyesi hemşehrilerinin hizmetine 420 Bin 671 m² arsa kazandırdı.

 

Seydişehir Belediyesi , kamu kurum ve kuruluşları ile yaptığı görüşmeler sonucunda Seydişehirlilere ekonomik anlamda önem taşıyan Taraşçı merasından dönüştürülen 365 Bin m²'lik Termal Tesis Alanı ile Hazine Arazisi olan 38 Bin 126 m² Yeni Oto Sanayi alanını Seydişehir Belediyesine kazandırdı.

 

Ayrıca Başkan Tutal, 17 Bin 545 m² yeşil alanı Seydişehirli hemşehrilerinin hizmete sundu.

 

İkili görüşmeleri sonucunda katma değer oluşturacak çalışmalara imza attıklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; yaptığımız ikili görüşmeler ve yazışmalar sonucu ilçemize 420 Bin 671 m²'lik alanı kazandırdık. Zorlu kararların alındığı Ankara ,Seydişehir arası protokol görüşmeleri sürecinde gerçekleştirdiğimiz ve aldığımız sağlayacak alanları Seydişehir halkının hizmetine sundu. kararlarda Belediye Meclis üyeleri ve kamu kurumları ile birlikte ortak kararlar doğrultusunda bu çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Toplumsal dayanışma ve birliktelik beraberlik içerisinde çalışmalara imza attıkları kaydeden Başkan Tutal; gelişime ve istihdama katkı sağlayacak olan çalışmalar gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın ekonomik ve sosyo -kültürel yaşamlarına katkı sağlamak amacı ile ilçemizde gerekli gördüğümüz bölgelerde çalışmalar yaptık.

 

Başkan Tutal;"yeşil alan çalışmalarımız kapsamında;

 

4 Bin 700 m² Sağlık Meslek Lisesi (Selçuklu Parkı Yeşil Alan )

 

Bin 690 m² Halk Eğitim Merkezi, Bin 35 m² İlçe Tarım Binası (Millet Parkı Yeşil Alan)

 

Bin 20 m² Meteoroloji Alanı (Yeşil Alan Park),

 

6 Bin 100 m² Eski Ceza Evi Alanı (Ücretsiz Otopark) olarak toplamda 17 Bin 545 m² alanı

Seydişehir Belediyemizin bünyesine kazandırdık. Bulunduğumuz görevin sorumluluklarını taşıyarak , gerekli hassasiyeti göstererek çalışmalarımıza bu yönde devam edeceğiz "dedi.

 

Amacımız bu şehrin değerlerini Belediyemiz imkanları ile en verimli şekilde değerlendirmek diyen Başkan Tutal;" Seydişehir'e yakışan hizmeti sunma noktasında hizmet kervanımız hemşehrilerimizin menfaatleri doğrultusunda devam etti. Seydişehirli vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim