• İstanbul22 °C
  • Ankara16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN TUTAL “ÇANAKKALE; BİR MİLLETİN ÖZGÜRLÜK ATEŞİNİ YAKTIĞI YERDİR"
18 Mart 2023 Cumartesi 10:23

BAŞKAN TUTAL “ÇANAKKALE; BİR MİLLETİN ÖZGÜRLÜK ATEŞİNİ YAKTIĞI YERDİR"

 

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal; 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 108. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

 

Türk milletinin Çanakkale'de elde ettiği üstün başarı ile bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağını tüm dünyaya gösterdiğini kaydeden Başkan Mehmet Tutal ,"Tarihimizde unutulmaz iz bırakan, 250 bini aşkın şehidimizin ve yüz binlerce gazimizin bizlere armağan ettiği bir destanın; Çanakkale zaferinin 108. yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Çanakkale Zaferi, vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışanlara karşı, bu vatanın ve milletin bölemeyeceklerini, esaret altına alamayacaklarını gösterdiğimiz yerdir.

 

Çanakkale zaferi, bir milletin özgürlük ateşini yaktığı yerdir. Sırtlarda taşınan tonlarca ağırlıktaki mermiler değil, bir milletin geleceğinin omuzlarda taşındığı yerdir Çanakkale. Çanakkale, bir yandan da Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasına zemin hazırlayarak; bir milletin küllerinden yeniden doğacağının müjdelendiği yerdir. Ya İstiklal, Ya Ölüm diyerek Çanakkale'yi geçilmez kılan binlerce şehidimize, bizlere bu cennet vatanı bıraktığı için minnettarız.

 

Çanakkale destanı, bu Aziz Milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını, kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanış ve diriliş destanıdır. Bu mukaddes yurt topraklarının korunması, ayrıca bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen bu mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz. Bu sorumlulukla da davranmalıyız.

 

Bizler o şanlı ecdadın torunları olarak yüreğimizde yaşattığımız Çanakkale ruhuyla istiklalimize ve istikbalimize yönelebilecek her türlü tehdide karşı milletçe dimdik durmaya devam edecek, birlik ve beraberlik içerisinde olmaya devam edeceğiz.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 108. yıldönümünde, vatan uğruna can vermiş tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Onlar tarihi kalemle değil, kanları ile yazdılar’ ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1255 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim