• İstanbul26 °C
  • Ankara20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN TUTAL, DİN GÖREVLİLER İLE YEMEKDE BULUŞTU
07 Ekim 2017 Cumartesi 10:21

BAŞKAN TUTAL, DİN GÖREVLİLER İLE YEMEKDE BULUŞTU

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Din Görevlileri ve Camiler Haftası münasebetiyle ilçede görev yapan Din Görevlileri ve müftülük personeliyle bir araya geldi.

Din Görevlileri ve Camiler Haftası dolayısıyla düzenlenen programa, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Müftüsü Kemal Demirel Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Mernekli,Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Aziz Karakuş ve Seydişehir’de görev yapan vaiz, imam, müezzin, kuran kursu öğreticileri ve müftülük çalışanları katıldı.Başkan Tutal, günün anısına Din görevlilerine karanfil takdim etti.

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda kendilerini unutmayan Belediye Başkanı Tutal’a teşekkür eden İlçe Müftüsü Kemal Demirel, “Bu anlamlı günde bu daveti yapan belediye başkanına teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Müftüsü Demirel;"bizlere düşen çok önemli görevlerden biride camilerimizin inşasının yanı sıra imarınada çok ihtiyaç var. Camilerimizi bizler için geçim temin ettiğimiz , rızkımızı sağladığımız, belirli vakitlerde açıp kapatılan bir mekan olmaktan çıkartıp ,buralara ruh kazandırmamız gerekiyor. Bir heyecan gerekiyor.Camilerimizi diriltmemiz gerekiyor" dedi.

Toplumu şekillendirme noktasında Din adamlarına büyük görevler düştüğünü kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;" toplumlara şekil veren iki gurup vardır.Din Görevlileri ve Eğitimciler olarak değerlendiriyoruz. Çocuk doğduğu zaman kulağına ezan okumakla başlayan , öldüğü zaman defneden kardeşlerimiz olarak sizler toplumun doğumundan ölümüne kadar içinde olan kardeşlerimizsiniz. Öğretmenler ise öğretmeye eğitmeye yıllarını veriyor. Sizin farkınız doğumundan, ölümüne kadar varlık bulmanız.Topluma şekil verme, eğitme vazifesi bizlerin üzerinde. 15 Temmuzları yaşadık, din adına bu millete kendi evlatları ihanet edip bu milletin evlatlarını öldürttüler. Kendi vatanlarına, kendi bayraklarına ihanet edecek kadar beyinleri yıkandı. Ülke uçurumun eşiğinden döndü" dedi.

Yaşanan bu süreçten itibaren artık herkesin Devlet dediğini ifade eden Başkan Tutal;"7'den 70'e , cahilinden ,okumuşuna herkes artık devlet diyor. Herkes artık diyanet diyor. Bunun için sorumluluğumuz artmış oldu. Bizler sizlere destek olmak için elimizden geldiği ölçüde destek oluyoruz. Ama birinci önceliğimiz cemaati ne kadar şuurlu kılabiliriz. Sadece Allah ve Resulüne itaat edebilecek noktaya getirme konusunda ne yapabiliriz. Bunun mücadelesini vermeliyiz. Öğrencilere Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin Camiler ve Din görevlileri haftasını kutluyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum" şeklinde konuştu.

Programda din görevlileri, bir araya gelmekten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, kendilerini böyle anlamlı bir günde hatırladığı için Başkan Mehmet Tutal’a teşekkür etti.

Bu haber toplam 1057 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim