• İstanbul30 °C
  • Ankara27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN TUTAL, MUHTARLARLA BULUŞTU
03 Mart 2018 Cumartesi 12:53

BAŞKAN TUTAL, MUHTARLARLA BULUŞTU

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kırsal ve merkez mahallelerde görev yapan mahalle muhtarları ile Mart ayı istişare toplantısında buluştu.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın başkanlığında mahalle muhtarlarının sorunlarının masaya yatırıldığı istişare toplantısına Seydişehir Belediyesi Birim Müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Adile Baysal Kültür ve Sanat evinde her ayın ilk perşembe günü düzenlenen yemekli toplantıda mahallelerin sorunları tartışıldı, muhtarların istek ve talepleri dinlendi.

Muhtarlarla birlikte aylık mutat toplantılar düzenlediklerini ve istişare ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;" yerel yöneticiler olarak sahadayız. Yapılması gereken çalışmaları birlikte istişare ediyoruz. Bahar dönemi ile birlikte,gerek merkezde gerek kırsal mahallelerimizde çalışmalarımızı başlattık. Mahalle Hasbihallerimizde kırsal mahallelerimizi tamamladık, merkez mahallelerimizde ise altı mahallemiz tamamladık, diğer kalan mahalelerimizide Mart ayı içerisinde tamamlayacağız. Kırsal mahallelerimizin bizimle ilgili olan konularını biz programımıza aldık. Bizimle ilgili olmayan DSİ, Karayolları ,Büyükşehir Belediyemizin farklı birimleri ile ilgili olanların ise resmi yazışmalarını gönderdik"dedi.

 

Seydişehir Belediyesi bünyesinde kurulan Kırsal Hizmetler Müdürlüğünün yanı sıra , Büyükşehir yasası ile birlikte Muhtarlıklar Müdürlüğünün de kurulduğunu kaydeden Başkan Tutal;" kırsal mahallelerimizde bulunan çalışmaları , yazışmaları ve görüşmeleri sizlerle birlikte yürütecek müdürlüğümüz kuruldu. Muhtarlık konağı yapmak için görüşmelerimiz vardı ama artık Valilik kanalı ile muhtarlık konakları yapılacak. Biz çalışmalarımızı Konya Valiliğine ilettik. Hızlandırılması ve yapılması noktasında biz elimizden geleni yapacağız.İlçemizde genel hatları ile güzel gelişmeler ve çalışmalar yapıyoruz. Ama tabi bazı kesimlerde çalışmalarımızı kabul etmiyor. Sıkıntılar olabilir. Ancak biz çalışmaları fikir alış verişi ve anketler sonucunda yapıyoruz. Son dört yılda ilçemiz büyük ölçüde hizmetler aldı.Seydişehir'e yakışır hizmetler bunlar. Yer tahsisleri Belediyemiz tarafından yapılan yerlere, kazandırılacak olan hizmet binalarımızın yapımına Konya Büyükşehir Belediyemiz tarafından başlandı. Fakat bu çalışmamızın bir tanesinin yeri konusunda bazı sıkıntılı durumlar dile getiriliyor. Ama biz verilen ve tahsis edilen yerimizin karşılığında birçok yeşil alanımızı ilçeye kazandırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Halk Eğitim Merkez Binamız, İlçe Tarım Müdürlüğümüzün bulunduğu alan , Emniyet Amirliğinin bulunduğu alanlar içinde yazışmalar yapıyoruz. İlçemizin yaşanabilir, sosyal alanları ile modern bir şehir olması için gayret ediyoruz. Ancak bugüne kadar Seydişehir'e en ufak bir hizmeti olmayan bazı kesimler olumsuz söylem ve eylem içerisindeler. Bu konuda sizleri bilgilendirmek istedim. Katılımlarınızdan dolayı ben hepinize teşekkür ediyorum"dedi.

Muhtarlıklar Müdürlüğü görevini kırsal mahalle muhtarları ile birlikte yürüteceklerini kaydeden Muhtarlık İşleri Müdürü Memiş Çakıllı, müdürlüğün amacı, görevleri ve sorumluluklarını hakkında muhtarlara bilgi verdi.

 

Başkan Tutal'a teşekkür eden Seydişehir Muhtarlar Derneği Başkanı Ramazan Demiray ;" Başkanımız sağ olsun. Her ayın ilk haftası bizlerle birlikte bir araya gelerek taleplerimizi, isteklerimizi dinliyor ve çözüyor.Biz kendisine, bize vermiş olduğu destek ve katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz "dedi.

 

Soru cevap şeklinde devam eden programda muhtarlar Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a teşekkür ederek istişare toplantılarının kendileri adına verimli olduğu kaydetip teşekkür ettiler.

Bu haber toplam 907 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim