• İstanbul27 °C
  • Ankara27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN TUTAL VE ATALAY, ANKARA’DA ZİYARETLERDE BULUNDU
11 Haziran 2022 Cumartesi 14:14

BAŞKAN TUTAL VE ATALAY, ANKARA’DA ZİYARETLERDE BULUNDU

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

 

Başkan Tutal ve Atalay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta,

Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Mustafa Uzun, Kültür ve Turizm Bakan Danışmanı Hayri Çavuşoğlu’nu ziyaret etti.

 

Başkan Tutal, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü ile ilçeye kazandırılacak olan Hayvan barınağı projesi hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Konya DSİ Eski Konya Bölge Müdürü Mustafa Uzun’u ziyaret eden Başkan Tutal ve Atalay, Seydişehir’de yaşanan su baskınları ve su kaynaklarının verimli kullanılarak Suğla havzasının değerlendirilmesi noktasında fikir alış verişinde bulundular.

 

Seydişehir Halk Kütüphanesi olarak belirli bir bölümü tamamlanan fakat bazı nedenlerden dolayı yapımı tamamlanamayan kütüphane binasının tamamlanması konusunda ise Başkan Tutal ve Atalay, Kültür ve Turizm Bakanı Danışman Hayri Çavuşoğlu ile görüşerek yarım kalan inşaatın tamamlanması noktasında destek istedi.

 

Başkan Tutal ve Atalay, daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’yı ziyaret ederek ilçenin sorunları, ilçede yapılması planlanan yatırımlar ve yapılması planlanan projeler konusunda fikir alış verişinde bulundu.

 

Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Ankara’da gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretlerimiz kapsamında Genel Başkan Yardımcımız Leyla Şahin Usta, Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Mustafa Uzun, Kültür ve Turizm Bakanı Danışmanı Hayri Çavuşoğlu ile yaptığımız ikili görüşmelerde ilçemizde yapılması planlanan yatırımlar ve projeler konusunda istişarelerde bulunduk.

 

Yapmış olduğumuz görüşmeler ve istişareler çok verimli geçti. Seydişehir’imizin sorunları ve yapılması planlanan yatırımlar konusunda bizlerden desteklerini esirgemeyen Genel Başkan Yardımcımız Konya Milletvekilimiz Leyla Şahin Usta, Konya Milletvekilimiz Ahmet Sorgun’a, Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez’e, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Mustafa Uzun’a, Kültür ve Turizm Bakanı Danışmanı Hayri Çavuşoğlu’na teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

tutal-temas-2.jpgtutal-temas-3.jpg

Bu haber toplam 217 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim