![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![BAŞKAN TUTAL VE DSİ 4 BÖLGE MÜDÜRÜ ÇINAR KUĞULU GÖLETİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU](http://www.seydisehirpostasi.com/d/news/703.jpg)
BAŞKAN TUTAL VE DSİ 4 BÖLGE MÜDÜRÜ ÇINAR KUĞULU GÖLETİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, DSİ 4. Bölge Müdürü Birol Çınar, Bölge Müdür Yardımcısı Osman Nuri Akyalçın çalışmaları devam eden Seydişehir Kuğulu Park Vadi çalışmalarını yerinde inceledi.
İki ayrı göletten oluşan projede birinci göletin taban düzenlemesi seddeleme ve derelerin mansap kısımlarının çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Başkan Tutal, taş serimine başlandığını yıl sonunda tamamlanarak teslim edileceğini kaydetti.
Fiziki çalışmaların yüzde 80 'lik Bölümünün tamamlandığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "100 bin metrekarelik alandan oluşan ve gölet derinliği 3 metre civarında olan 2’nci göletimizin çalışmaları DSİ Konya Bölge Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından devam etmekte. Taban kodlaması tamamlanan çalışmada, suyun kenarlarda aşındırmayı engellemesi ve görsellik kazandırması için (rip rap koruyucu taş) koruyucu taş kullanılacak. Çevre düzenlemeleri ise devam etmektedir" dedi.
Çalışmaları yerinde inceleyen ve mühendislerden teknik ve fiziki bilgiler alan DSİ 4. Bölge Müdürü Birol Çınar 2 . Gölet için de gerekli mühendislik çalışmalarının yapılıp en kısa zamanda tamamlanmasının talimatını verdi.
![](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/1x1.gif)
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim