![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![BAŞKAN TUTAL, YAVRU KÖPEKLERİ SÜTLE BESLEDİ](http://www.seydisehirpostasi.com/d/news/1100.jpg)
BAŞKAN TUTAL, YAVRU KÖPEKLERİ SÜTLE BESLEDİ
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ihbarı yapılan sahipsiz yavru köpeklerin alınması konusuna duyarsız kalmadı.
Anneleri tarafından terk edilen ve vatandaşların fark edip belediyeye haber vermesiyle Seydişehir Kapalı Pazaryerinden alınan yavru köpekler Seydişehir Belediyesi barınağına bırakıldı.
Barınağa bırakılan 6 adet yavru köpeği Başkan Tutal, sütle besledi.
Yavru köpeklerin alınarak barınağa bırakılması konusunda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine talimat veren Başkan Tutal, yavru köpekleri sütle besleyerek karınlarını doyurdu.
Belediye ekipleri tarafından yavru köpeklerin alınarak sahiplenildiği ifade eden Başkan Tutal;” belediyemize anneleri tarafından terk edilen yavru köpeklerin ihbarı yapıldı. Ekiplerimizle birlikte hareket ederek terk edilen yavru köpekleri alarak barınağımıza getirdik. Karınlarını doyurarak onlara sahip çıktık. Her canlının yaşam hakkı var. Özellikle soğuk kış günlerinde Seydişehir belediyesi olarak doğaya yem bırakıyoruz. Bunun yanında ihbarı yapılan yaralı hayvanlarımız ekiplerimiz tarafından alınarak, Belediyemizin veteriner hekimine götürülerek tedavileri yaptırılıyor.” dedi.
Kapalı Pazaryerinde terk edilen köpeklerin barınağa getirildiğini ve sağlık durumlarının son derece iyi olduğunu kaydeden Başkan Tutal, özellikle doğal dengenin korunması için tüm canlıların olduğu gibi yabani hayvanlarının da yaşaması gerektiğini vurguladı.
![](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/1x1.gif)
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim