• İstanbul20 °C
  • Ankara23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN TUTAL,"TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN ÖNEMLİ BİR GÜNDEMİ VAR"
27 Ocak 2018 Cumartesi 13:42

BAŞKAN TUTAL,"TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN ÖNEMLİ BİR GÜNDEMİ VAR"

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kırsal ve merkez mahallelerde başlatmış olduğu "HASBİHAL "buluşmaları kapsamında Gevrekli mahallesi sakinleri ile buluştu.

Başkan Tutal, Türkiye Cumhuriyeti’nin çok önemli bir gündemi olduğunu, sınır ötesinde bir operasyon yapıldığını kaydetti.

Gevrekli Mahallesinde Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın katılımı ile gerçekleştirilen Hasbihal buluşmalarına Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli bir gündemi var diyen Başkan Tutal;” sınır ötesi bir operasyon. Elhamdülillah bu millet ne zaman zorda kaldıysa ordusuyla, milletiyle bir olmuş tek yumruk olmuş gereğini yapmıştır. Biz bunu Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarında da yaptık. Bu gün Anadolu’yu parçalamak isteyen düşman dediğimiz, insanlar Amerika ve Avrupa dediğimiz ülkeler olmak üzere hepsi üzerimize geliyor. Şükürler olsun, şu anda istediğimiz yerde olabilir istediğimizi yapabiliyoruz ve bunun içinde kimseden izin almıyoruz. Türkiye 3-4 cephede savaşıyor. Hiç kimseden de icazet almıyoruz” dedi.

Bu ülke nerden nereye geldi diyen Başkan Tutal;” kimseye, kimsenin silahlarına tanklarına toplarına artık ihtiyacımız yok, kalmayacak da inşallah. Ülkeyi bu noktaya getiren liderlerimize de ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu gün ortada bir gerçek var. Sayın Cumhurbaşkanımız gibi bir liderimiz olmasaydı, Türkiye bu gün 10 defa bölünmüştü. Biz düşmanlarımızı inlerinde boğmasaydık, onlar düzenli ordu olup bu ülkeye gelip bu ülkeyi böleceklerdi. Ülkenin bölünmesinin bu operasyonlarla engelliyoruz. Bunun için Tayyip Erdoğan bu millete Allah’ın bir lütfü. Dua edelim Rabbim bizim askerlerimizi, bizim ordumuzu muzaffer eylesin. Çünkü bizim bizden başka dostumuz yok. Biz bir imparatorluğun, bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bunu inşallah devam ettireceğiz. Biz gittiğimiz yerlere adalet, dürüstlük, medeniyet ve insanlık götürdük. Kimsenin namusuna, dinine, inancına karışmadık. İstanbul’u fetih ettiğimizde de karışmadık, El- Bab’da da karışmadık, Afrin’de de karışmıyoruz. Bizim ciddi bir sorumluluğumuz var. Bundan dolayı dua ediyoruz. Dua etmeye de devam edeceğiz. Sizlerinde bizlerinde yapacağı şey dua etmek” dedi.

Gevrekli Mahallesi olarak 2014 yılı yerel seçimlerinde çok büyük destek verdikleri için teşekkür eden Başkan Tutal;” bizlere sorumluluk verdiniz. Bizlerde sizlere layık olabilmek için gece, gündüz bu emaneti en iyi şekilde taşıyabilmek için çalışıyoruz. Merkez ve kırsal mahallelerimizde çalışmalar yaptık. Bunları sizlerle paylaşalım, yapılması gerekenleri birlikte istişare edelim, bahar dönemi programında kalan çalışmalarımızı tamamlayalım “HASBİHAL” edelim diye buradayız” şeklinde konuştu.

Yapmış olduğu hizmetleri sunum eşliğinde aktaran Belediye Başkanı Mehmet Tutal, program sonunda mahalle sakinleri ile sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim