• İstanbul29 °C
  • Ankara25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN USTAOĞLU’NDAN MAHMUT ESAD SEYDİŞEHRİ PANELİNE DAVET
18 Mayıs 2024 Cumartesi 10:48

BAŞKAN USTAOĞLU’NDAN MAHMUT ESAD SEYDİŞEHRİ PANELİNE DAVET

 

Seydişehir Belediyesi, Seydişehir Kaymakamlığı ve Seydişehir Tapu Kadastro Müdürlüğü işbirliğiyle Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kuruluşunun 177. yılında panel düzenlenecek.

 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Kuruluşunun 177. Yılında, Tapu ve Kadastro’nun kurucusu kabul edilen Seydişehirli Mahmud Esad Seydişehri’nin Hayatı, İlmi Kişiliği, Devlet Adamlığı ve Eserleri konulu panel düzenlenecek.

 

21 Mayıs Saat 15.00’da Şaban Cengiz Kültür Merkezinde düzenlenecek olan, Moderatörlüğünü Tarihçi Yazar Ercan Arslan’ın yapacağı panele Yazar Dr. Bahaddin Karakuş, Şair ve Yazar Vural Kaya konuşmacı olarak katılacak.

 

Seydişehir Belediye Başkanı Belediye Hasan Ustaoğlu, “Geride bıraktığı eserleriyle Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kurulmasında büyük emeği olan, Seydişehir’de birçok okula isminin verildiği değerli büyüğümüz devlet adamı Mahmud Esad Seydişehri, şehrimizin önemli bir değeridir. Mahmud Esad Efendi, yapmış olduğu çalışmalarla bugünkü Tapu ve Kadastro sisteminin temellerini atmış, onun hayata geçirdiği sistem hala günümüzde yaşamaktadır. Bu vesileyle bizler ise Mahmud Esad Efendinin isminin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla birbirinden değerli panelistlerin katılımıyla panel düzenliyoruz. Onun hayatının, ilmi kişiliğinin, devlet adamlığının ve eserlerinin ele alınacağı panelimize tüm hemşehrilerimiz davet ediyorum.

 

“Mahmud Esad Seydişehri” paneli 21 Mayıs Salı günü Saat: 15.00’da Şaban Cengiz Kültür Merkezinde düzenlenecek.

Bu haber toplam 150 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim