• İstanbul18 °C
  • Ankara16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BELEDİYEDEN VATANDAŞLARA UYARI
24 Şubat 2018 Cumartesi 13:12

BELEDİYEDEN VATANDAŞLARA UYARI

Seydişehir Belediyesi tarafından cadde ve sokaklara dikilen süs çiçeklerinin bilinçsiz vatandaşlar tarafından sökülmesi, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü işçilerinin tepkisine yol açtı.

 

Yaklaşık 2 ay önce Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çeşitli figürler çalışılarak dikilen ve üzerleri kapatılan , daha sonra filizlenmesi ile birlikte üzerlerindeki fileleri kaldırılan laleler bilinçsiz vatandaşlar tarafından sökülmeye başlandı.

 

15 Temmuz Milli İrade Meydanı , ana arter caddelerde bulunan kavşaklar ve refüjler ile Atatürk Caddesi üzerinde bulunan saksılardaki lalelerin kimliği belirsiz kişilerce söküldüğü görüldü.

 

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada;" Bir süre önce Belediye önünde bulunan 15 Temmuz Milli İrade Meydanı , ana arterlerimizde bulunan kavşaklar ve refüjlerimiz ile Atatürk Caddesi üzerinde bulunan saksılarımıza çeşitli figürleri olan süs çiçekleri diktik. Ancak sürekli çiçekler sökülüyor. Kimileri de çiçeklere dokunarak kökünü sarstığı için bitkiler kısa sürede kuruyor. Üzerinde bulunan filelerimizi kaldırmamızın ardından görüyoruz ki bilinçsiz kişiler tarafından lalelerimiz sökülmeye başlandı. İnsanların duyarsızlığına bir anlam veremiyoruz. Bizim vatandaşlarımızdan isteğimiz lütfen koparmayalım. Bu tür yaklaşımları gördüğünüz zaman sahip çıkalım ve vatandaşlarırımızı uyaralım. Bu çiçekler hepimizin ve yapılan hizmetlere sahip çıkalım"

Devlet malının milletin öz sermayesi olduğunu kaydeden Başkan Tutal;" kamu yatırımları vatandaşlarımızdan alınan vergiler ile yapılmaktadır. Kamu malına zarar verenler aslında farkında olmadan kendi mallarına zarar vermiş oluyorlar. Bu hususta hemşehrilerimizin daha duyarlı olmasını ve bu tür olumsuz davranışlarda müdahele etmesini veya bizlere ulaşmasını rica ediyoruz"dedi.

Bu haber toplam 934 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim