• İstanbul19 °C
  • Ankara16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BELEDİYENİN ÇEVRESİNDEKİ YEŞİL VE SOSYAL DOKUNUN BOZULMASINI KINIYORUZ.
10 Mart 2018 Cumartesi 09:39

BELEDİYENİN ÇEVRESİNDEKİ YEŞİL VE SOSYAL DOKUNUN BOZULMASINI KINIYORUZ.

Sevgili Seydişehirli hemşerilerim; belediye binasının arkasında yer alan yeşil alana, düğün salonunun kuzey yanına, arka taraftaki yola cephe olacak şekilde bir inşaatın yapılmakta olduğu, ağaçların da taşındığı  görülmektedir. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızdan bu konuda şikayetler almaktayız.

 

Araştırmalarımız sonucunda buraya KOMEK hizmet binası yapılacağı bilgisi edinilmiştir. Bunun üzerine konuyu birinci elden öğrenmek gayesi ile 01.03.2018 Perşembe günü Belediye Başkanı Mehmet TUTAL beyden randevu alarak kaygılarımızı ve önerilerimizi ilettik. Bu konuyu değerlendireceğini bildirmesine rağmen herhangi bir değişikliğe gitmediğini ve inşaatın aynen devam ettiğini gördük.

 

Saygıdeğer hemşerilerimiz, şehrin yönetilmesinde ki süre gelen hatalarla Seydişehir merkez, bir beton yığınına dönüşmüştür. Merkez de nefes alınabilecek, insanların ailesi ve çocukları ile oturabiliceği tek alan belediye binasının çevresindeki park ve bahçe alanlarıdır. Buraya bina yapılarak yeşil alanların daraltılması ve sosyal dokunun bozulması son derece yanlıştır. Bu binanın merkezde yapılabileceği bir çok alanken bu alanın seçilmesi son derece yanlıştır. Bunun içi son yıllarda merkezde  satılan arsalara bakmak yeterlidir.

 

Bu yanlıştan dönmek için çok geç kalınmadığı kanaatındayız. Belediye Başkanının bu yanlıştan acilen dönmesi gerekmektedir. Kamuoyunun dikkatine sunulur.

 

Bu haber toplam 924 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim