• İstanbul27 °C
  • Ankara22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BEŞİR DERNEĞİ SEYDİŞEHİR TEMSİLCİLİĞİNİN HALEP, SURİYE VE DİĞER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YÖNELİK YARDIM KAMPANYASI ÇALIŞMASI.
25 Mart 2017 Cumartesi 10:35

BEŞİR DERNEĞİ SEYDİŞEHİR TEMSİLCİLİĞİNİN HALEP, SURİYE VE DİĞER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YÖNELİK YARDIM KAMPANYASI ÇALIŞMASI.

Aralık-2016 tarihi itibariyle Suriye’nin Halep şehrinde yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmayan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin oluşturmuş olduğu güvenli bölgedeki ve ülkemizin içerisindeki Suriye halkına, iskan ve iaşe ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ülke çapında Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Temsilciliklerince yürütülen yardım seferberliği nedeniyle Suriye, Halep ve diğer ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak Seydişehir Beşir Derneği Temsilciliği ve Semerkand Vakfı ile birlikte bir yardım kampanyası başlatılmış olup, halkımız konu ile ilgili olarak yerel gazeteler vasıtası ile, bilbordlar, el ilanları ve bizatihi esnaf ziyaretleri gerçekleştirilmek suretiyle Beşir Derneği Temsilciliği gönüllüleri ile halkımız bilgilendirilmiştir.

Yapılan bütün bu çalışmalar neticesinde halkımızın ecdat yadigarı Halep şehrine ve halkına geçmişten gelen muhabbetleri dolayısı ile ensar sorumluluğu ile hareket etmiş ve yardımlar konusunda büyük teveccüh göstererek bağışlarının Beşir Derneği Seydişehir Temsilciliği aracılığı ile ulaştırılmasına katkı sağlamışlardır. Toplanan unlar bir tır dolduracak miktara ulaşmış olup, 28/03/2017 tarihi itibariyle toplama merkezi olarak kullandığımız Otel Ünal Palas önünden saat: 12:30 itibariyle dualar eşliğinde Beşir Derneğinin Suriye içerisinde bulunan güvenli bölgedeki ekmek üretim tesislerine gönderilecektir.

Yardım kampanyası halen devam etmekte olup, halkımızın Beşir Derneği aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine yönelik bağışlamış olduğu diğer ihtiyaç malzemeleri olan, halı, gıda paketleri, ayakkabı, bot, giyim eşyaları, battaniye, yatak, kap, kacak ve benzeri eşyalar ise ilerleyen günlerde bölgeye ulaştırılmak üzere Konya Bölge deposuna intikali sağlanacak olup, yine bir tır doldurulmak suretiyle en yakın zamanda ikinci bir tır göndermiş olacağız.

Bütün bu çalışmalarda bağışları ile mahzun gönüllerde tebessüm oluşturulmasına vesile olan bağışçılarımıza ve bu hizmetlerin yürütülmesinde katkı sağlayan gönüllülerimize şükranlarımı sunuyorum. Tır uğurlama merasimine tüm halkımız davetlidir. Seydişehir Beşir Derneği Telsilcisi Şakir TÜRKÖZÜ

Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim