• İstanbul9 °C
  • Ankara0 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

BİR NOSTALJİ

30 Mart 2019 Cumartesi 09:52
Şimdiki kuşak bunları bilemez. Bu günleri ancak bizler gibi yaşayanlar bilir. Bir çok  okuyucum beni gördümü eski günleri niye yazmıyorsun diye sitem ederler. Bende arşivimi karıştırırken elime geçen aşağıdaki fotoğrafı sizlerle paylaşmak istedim.
Seydişehir Beyşehir maçları diğer maçlara benzemez. O maçlar derbi maçlarıdır. Fenerbahçe - Galatasaray maçı ne ise Seydişehir - Beyşehir maçlarıda öyledir. Bizim kuşak 1959 - 1960 yıllarında Seydişehir’de Lise olmadığı için Beyşehir Lisesine gittik liseyi orada bitirdik. On oniki sene sonra Seydişehir’e lise açmak siyasilerimizin aklına gelebildi. Neyse işin eğitim kısmını bir tarafa bırakalım. Biz esas konumuz futbola dönelim. Bu maç ya Samanpazarı sahasında oynandı yada Termiyelik sahasında oynandı tam çıkaramadım. O zaman çekilen fotoğrafların arkasına not düşmek tarih yazmak kimsenin aklına gelmemiş.
Aşağıdaki resimde şehrimizdeki maçta Beyşehir takımını 3-0 yenmişiz. İyi ki resmi veren arkadaş arka kısmına takımımızıda yazmış.
Seydişehir’in on biri : Yaşar Gül - İsmet Göncü - Zafer Dere - Şükrü - Hilmi Yontar - Orhan Doğa - Vefalı İsmet - Razi - Ahmet Kutsi Şahin - Asker Rıdvan - İsmet Onar. Üç gölümüzüde atanlar yazılmamış.
İşte size o zamanki takımımızın resmi
.bir-nostalji-1-001.jpg
Bu yazı toplam 1195 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim