• İstanbul27 °C
  • Ankara22 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

BİR NOSTALJİ DAHA

11 Mart 2017 Cumartesi 11:19

Elimize resimler geldikçe gazetemizde yayınlıyoruz. Bizim gençlik yıllarımızda şehrimizde iki tane fotoğrafçı abilerimiz vardı. Biri Dudu Hafiz Ibrahim (Ergun) diğeride Faik Durna. Her ikisinide kaybedeli yıllar oldu. Allah rahmet eylesin. Elde taşınan elle çekilen fotoğraf makinelerin yerine sabit ayaklı körüklü başını içeri sokup çekilen fotoğraflar vardı. Hatta ellerini uzatırlar parmağımın ucuna bak resimliksin derlerdi, öyle şipşak çekilmezdi. Ancak bir iki gün sonra fotoğrafları elimize alabilirdik. Devir değişince tekniklerde değişti, şimdi resim çekilir çekilmez eline alıyorsun.

                Aşağıdaki fotoğrafta 1968 yıllarına ait iyiki Süleyman yavuz resmin arkasına tarih atmış ama isimleri yazmamış. Bizlerde resimdekileri voleybol takımını bulduk ve yazıyoruz. Oturanlar soldan sağa doğru: Şuayip Erdoğan, Arap Mehmet, Süleyman Yuvuz. Ayaktakiler: İsmet Erdem Taşkentli Ferit Atalar, Ali Köseleci kazaklı arkadaşımızda Yılmaz Uzuner.  içlerinden bazı arkadaşlarımız rahmetli oldu. Makamları cennet olsun. Bazıları yaşıyor. Arkadaki binaları ve onun önündekileri bilebilirsen bil.

                Her zaman yazdığımız ve önümüze gelen sporcu arkadaşlarımıza söylediğim şeyleri tekrar ediyorum, arşivinizde bulanan böyle fotoğraflar varsa getirin matbaamıza verin. Resimleri basıldıktan sonra sahiplerine aide ediyoruz. Evinizde duruncaya kadar gazetemizin sayfalarını süslesin ve sizinde spora bir katkınız olsun.gulay-003.jpggulay-003.jpg

Bu yazı toplam 1361 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim