• İstanbul12 °C
  • Ankara6 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

BİR YIL GERİDE KALDI

29 Aralık 2018 Cumartesi 10:50
Bir yılı daha geride bırakıp yeni bir yıla girdik. 2018 yılında futbol piyasasında ilginç olaylar yaşandı. Bu yıl Anadolu takımlarımız daha bilinçi ve korkusuz futbol oynamaya başladılar. Üç büyükler dediğimiz asırlık takamlarımız eski günlerini aratıyor. Süper lig sıralaması her şeyi gösteriyor. Eskiden bir biri ardından hizaya girenler artık bu yıl o sıralamaya giremiyorlar.
2018 - 2019 sezonu süper lig maçları ilk yarı tatiline girdiler. Yeni yılım maçları 18 Ocak tarihinde başlayacak. Bir çok takımımız yurt dışı kamp yerlerini bile ayarladılar. Bu arada birde ara transfer sezonu başlayacak. Bir ocaktan sonra transferler hız kazanacak. Parası olanlar iyi 
futbolcuları kadrosuna katabilirlerse katacaklar katamazlarsa tirit suyuyla idare edecekler. UEFA kuralları her takımın başında demoklesin kılıcı gibi sallanıyor. Bir futbolcu satmadan diğerini 
alamıyorsun. Bilmem ne kadar kar yaparsan ancak öyle yapabilirsin diniliyor.
Bütün takımlarımız borç batağında bundan nasıl kurtarılacaklar bilemiyoruz.
Her kesin ağzında bir alt yapı sözü geçiyor. Alt yapıdan futbolcu yetişse bile teknik heyet hayati maçlarda onları kadroya bile almıyorlar. Sadece gösteriş yapıyorlar. Beş on dakika gençlare görev verip hemen sahadan çıkarılıyorlar.
İlk yarıda Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemiyle 98 kere kararlar değişikliğe uğratıldı. 24- kez gol iptali gerçekleştirildi. VAR’a gitmeden önce iptal edilen yedi gol kararında değişiklik yapıldı. 27 penaltı (20 penaltı, yedi penaltı iptali pozisyonun da VAR’a giden hakemlerimiz farklı farklı kararlar verdi. VAR incelemesi sonrası onaltı kırmızı yirmi üç sarı kart çıkarıldı.
Şehrimizin futbol takımları Seydişehir Belediyespor futbol takımı bu sezon iyi gidiyor. Sezon sonuna kadar liderliğini sürdürürse direkman süper amatör kümeye çıkacaklar. Diğer futbol takımımızda Şeydişenir Gençlikspor aynı başarıda değil. Voleybol takımımızda eski günlerinden uzak olmasına rağmen mücadeleye devam ediyor.
Tüm takımlarıımıza ve bütün okuyucularımıza yeni yılın sağlık ve sıhhat getirmesini dileriz. Hepimizin yeni yılı kutlu olsun.
Bu yazı toplam 759 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim