• İstanbul12 °C
  • Ankara11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bisiklet ve doğa sporları derneği kuruldu
14 Aralık 2019 Cumartesi 14:33

Bisiklet ve doğa sporları derneği kuruldu

Seydişehir bisiklet ve doğa sporları derneği (SEBİDOSDER) derneği kurularak faaliyetlerine başladı.

Seydişehir bisiklet ve doğa sporları derneği başkanı Ali Öz, kurmuş oldukları derneğin amacının, çocukları kahve köşelerinden uzak tutmak, onlara doğayı ve bisikleti sevdirmek olduğunu vurguladı.

Öz, “Amatörce başlamış olduğumuz bisiklet turları kısa zaman içinde birçok insanımızın içinde bir tutkuya dönüştü. Özellikle trafik yoğunluğunu asgariye indirmek, doğa ve çevreye zarar olmayan ulaşım aracı olan bisiklet kullanımını sevdirmek ve bu yönde Seydişehirlileri bilinçli bisiklet sürmeye yönlendirmek amacıyla böyle bir dernek kurduk. İlçemizin tarihi turistik yerlerinin tanımak, tanıtmak doğayı seven, şehrimizin kültürüne katkı sunan, gürültüsüz ortam, sağlıklı bir yaşam arzu eden, bisiklet sevdalısı tüm insanları bu oluşum içinde görmek isliyoruz. Bisiklet sürerken özellikle kask, silikonlu eldiven ve reflektör olmazsa olmazımızdır. Çünkü bu aksesuarların trafik kurallarından öteye insanlarımızın can güvenliği için önemli olduğunu biliyor ve bisiklet süren herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz " dedi. " dedi.

Adile Baysal kültür evinde yapılan seçimde Ali Öz kurucu başkanlığa seçildi.

Kurucular kurulunda ise; Ali Öz, Ömer Aydoğdu, Ferhat Tükel, Hüseyin Gürpınar, Dayanç Bey, Hacı Abi, Mustafa Göncü, Süleyman, Kılınç, Geylani Metin, Ömer Aşçı, Ali Irmak, Serdar Dikici, Ahmet Ustaoğlu, Ali Akış, Hüseyin Kara, Ömer Aydoğdu.

bisiklet-dernegi-1.jpg

Bu haber toplam 987 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim