• İstanbul14 °C
  • Ankara9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BİZ SİZLER İÇİN VARIZ
04 Nisan 2020 Cumartesi 11:01

BİZ SİZLER İÇİN VARIZ

Seydişehir Belediyesi’nin 65 yaş üzeri vatandaşların evlerinden çıkmaması için oluşturduğu Destek Ekibi, kendilerin arayarak yardım isteyen yaşlı vatandaşların her talebine cevap verdi.

 

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ekiplerin market alışverişinden ilaca, hasta bakımından sıcak yemeğe kadar yaşlı vatandaşların talepleri karşılamaya devam ettiğini kaydetti.

 

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan virüs nedeniyle Seydişehir Belediyesi, risk grubunda olan 65 yaş ve üzeri vatandaşları evlerinde tutmak için gece gündüz çalışıyor.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından da 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilmesiyle bu vatandaşlarımızın ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından karşılanıyor.

 

Seydişehir Belediyesinin 0 332 582 2516 telefon hattı ve 0 552 582 0582 WhatsApp ihbar hattını arayarak talep ve isteklerini bildiriyor.

 

Özellikle 65 yaş ve üzeri vatandaşların sağlıklarını riske atmaması için evden çıkmamalarını gerektiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; " Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınının en az hasarla atlatılması için başta hükümetimiz ve ilçede görev yapan bizler her türlü tedbiri alıyoruz. Ancak vatandaşlarımız da bu sürece ve kurallara uymalı. Salgının yayılmasını önlemek için mümkün olduğunca sosyal mesafeyi korumalı ve evlerimizde kalmalıyız. Bu süreçte özellikle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız hiçbir endişeye kapılmasın. Her türlü ihtiyaçları için Belediye olarak onların yanındayız. Bir telefonla bize ulaşmaları mümkün. Bu tedbirleri devam ettirdiğimiz sürece, salgını en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum" dedi.

 

Dünyada yaşanan Covid 19 sürecinde gerekli açıklamalar resmi kanallar üzerinden yapıldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; görüyorum ki içinde bulunduğumuz hassas dönemde bazı sosyal medyaki guruplar veya şahıslar Korona virüs (Covid-19) salgını hakkında kamuoyunu yanıltıcı ve asılsız bilgiler yayınlanmaktadır. Virüsün bulaşmaması ve ilçemizde salgın haline gelmemesi için tüm tedbirler titizlikle alınmakta, çalışmalar en yoğun şekilde yürütülmektedir. Ne olur aslı olmayan bilgileri yazarak birbirimiz tedirgin etmeyelim. Bizler sizin için gerekli önlem ve tedbirleri Kaymakamlığından, Belediyesine, Sağlıkçısından Emniyetine, Jandarmasından Muhtarına kadar alıyoruz. Sizden tek ricamız var. Lütfen Evde Kalın" şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 434 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim