• İstanbul16 °C
  • Ankara12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BİZ YATIRIMLARIN TAKİPÇİSİ VE ARKASINDAYIZ
01 Ağustos 2022 Pazartesi 08:49

BİZ YATIRIMLARIN TAKİPÇİSİ VE ARKASINDAYIZ

 

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal son günlerde kamuoyunda yapılan asılsız tezviratların gerçekliği yansıtmadığı kaydetti.

 

Başkan Tutal, iki yıl önce bölge Kaymakamları ve Bölge Belediye Başkanları ve MÜSİAD Başkanı ile Konya’da otomotiv yedek parça sektöründe imalat yapan Aydınlar Ticaret A.Ş.’yi ziyaret ettiklerini ve yapacakları yatırım konusunda bir sıkıntı olmadığı belirtti.

 

Başkan Tutal,” Bölge Kaymakamlarımız ve Belediye Başkanlarımızla birlikte 2020 yılı Ocak ayında Aydınlar Yedek Parça Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Harun Aydın’ı ziyaret ettik. Konya Organize Sanayisinde Otomotiv yedek parça sektöründe imalat yapan Türkiye’nin en önemli ihracat firmalarından biri olan Aydınlar A.Ş. kendi arsaları olduğu için Konya’da parça üretmeye ve yatırım yapmaya devam edecek olup yine Alüminyum için Seydişehir’e ileride yatırım yapacaklar. Bu konunun takipçisiyiz. Kendileri ile görüşmelerimiz bu yönde devam ediyor. Bölge Kaymakamlarımız ve Belediye Başkanlarımızla, MÜSİAD Başkanımızla birlikte bölgesel kalkınma konusunda da her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçemizde yapılması planlanan yatırım konusunda bir her zaman desteğe hazırız.

 

Termal yatırımlar konusunda ise hiçbir sıkıntımız yok. Yatırımcılarımızın istemiş olduğu yatırımları yapabilmeleri için termal araziler üzerinde bazı imar değişiklikleri yapılması gerekiyordu. Bu konuda ilçe meclisimizde imar değişikliği konusunda gerekli değişikliklerle ilgili karar çıktı. Konya Büyükşehir Belediye Meclisinden çıkacak karar ve onay sonrasında termal oteller konusunda çalışmalar başlayacak. Termal yatırımlar konusunda herhangi bir sıkıntı bulunmuyor.

 

Organize Sanayi Bölgemiz için yaptığımız ikili görüşmeler ziyaretler OSB Bölgemizde 1.Etap bölgemizde yer kalmamış olup 2. Etap yerleriz için mahkeme sürecinin tamamlanmasını bekliyoruz. İkinci etap bölgemiz için yatırımcı olmasına rağmen tahsis yapamamaktayız.

 

İlçemize yatırım yapılması konusunda her zaman elimizi taşın altına koyarak çalışmalarımıza devam ettik.Konularında takipçisi olduk. Hiçbir zaman yatırımcılarımızın önüne geçmedik veya bu konuda engelleme, yer tahsisi yapmama gibi bir düşüncemiz olmadı. Asılsız yapılan tezviratlarında ilçemize bir kazanım sağlamayacağı düşüncesindeyiz. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalar projeler ve yatırımlar ortada. Bu gelişmeler neticesinde ilçemizde "yapılmayacak, iptal oldu. Akıbeti ne oldu " gibi yersiz ve asılsız söylemler hiçbir zaman kazanım getirmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 286 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim