- 09:19 - Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- 09:15 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- 09:11 - ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
27 Temmuz 2024 Cumartesi
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
BİZİM KÖŞE
25 Haziran 2018 Pazartesi 10:50
Bu haftaki köşemizde ilginç spor haberleri var. Gazetelerden derlediğimiz notlar var. Sadece futbolda değil basketbol kurallarındada değişimler olmuş.
Basketbolun patronu FİBA oyun kurallarında yapılması düşünülen değişiklerle ilgili taslağı açıkladı. Buna göre en dikkat çekici konu faül kurallarında oldu. Teknik faüller sadece bir serbest atış ile cezalandırılacak. sonrasındaki hucum hakkı falün yapıldığı esnada topa sahip olan takım da kalacak. Dördüncü peryot veya uzatmada kalan süre iki dakikayken moladan sonra topa sahip olan takımın koçu, oyun sahasına karar verme hakkına sahip olacak. Hücum süresi buna göre ayarlanacak. Kavga sırasında kenardan gelip kavgaya karışanlar diskalifiye edilecek.
Bu haberde Konya’dan, Selçuklu Belediyespor kick boks sporcularından Zeynep Cankurt milli takımla katıldığı Dünya Kupasında ikinci olarak büyük bir başarıya imza attı. İtalyada düzenlenen Kick Boks Dünya Kupasında gümüş madalya ile dönerek hepimizi sevindirdi.
Konyalı sporcularımızın başarıları bunlarla da bitmiyor. 10 Haziranda bulgaristan’da yapılan Avrupa Teakvonda şampiyonasına 25 ülkeden 126 sporcu katıldı, 26 sporcuyla katılan Türkiye 7 altın, 4 gümüş ve 5 bronz madalya kazandı. Burada mücadele eden Konyalı sporculardan Nurgül Bile, Mehmet Sami Saraç, Gamze Gürda madalyaların sahibi oldular.
Alt liglere 200 milyonluk destek başlıklı yazıda alt yapının önemine vurgu yapıldı. Amatör kulüplere büyük destek verildiği anlatıldı. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptıkları projeyle Türkiye çapında yetenek taraması başlatıldı. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı geride kalan 2017 - 2018 futbol sezonunda aralarında Konyaspor’un pilot takımı Konya Anadolu Selçuklu Sporun da yer aldığı birinci, ikinci ve üçüncü lig kulüplerine isim hakkı ödemesi ve reklam karşılığı sponsorluk bedeli altında ikiyüz milyon liralık destek sağlandığı belirtildi.
Her zaman yazdığımız gibi amatör spor kulüpleri bizim gözbebeğimizdir. Onlar birer kahramandır. Gençler uyuşturucu belasından ve kötü alışkanlıklardan kurtulurlar.
İspanyanın meşhur Real Madrid kulübü bile geldi Antalyamızda futbol okulu açtı. Eski milli futbolcular gelip geleceğin futbol yıldızı adaylarına deneyimlerini naklettiler. Son yıllarda Avrupada oynayan bir çok Türk futbolcusunun varlığı kursiyerlere anlatıldı. Antalyadaki bu futbol okulu üç ay süreyle çalışmalarına devam edecek 6 ve 7 yaş arası çocuklar bu okula katılabilecek.
Dünya kupası maçlarıda hızlandı, önümüzdeki hafta Almanya - Güney Kore, İsveç - Meksika, İngiltere - Belçika, Panama - Tunus maçları var. Televizyonunuzu açın ve zevkle seyredin.
Bu yazı toplam 863 defa okunmuştur.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
![](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/1x1.gif)
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim
Haber Yazılımı: CM Bilişim