• İstanbul20 °C
  • Ankara17 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

BU HAFTANIN SOHBETİ

29 Ocak 2018 Pazartesi 09:24

Eskiden kar yağdımı sahalar oynanamaz halde olur maçlar tehir edilirdi. Şimdi her şey ilerledi. Kar yağsada yeni yapılan sahalarımızda futbol oynanabiliyor. Son teknolojik gelişmeler sahalarımızı elverişli hale getirdi.

             Seydişehir Belediyesi Sanayiispor takımlarının basın sözcüsü Necati Koçak ile takımlarımızın durumlarını konuştuk. Bize lazım olan gerekli bilgileri aldık. Konya Amatör küme Süper liginde temsilcimiz Belediyespor şu anda dokuz puanda bulunuyor ikinci devrenin başında aldığı puanlarla biraz nefes alsakta tam olarak rahatlayamadık. Üç puanlı sistem her hafta değişik neticeler le puan cetvelini değiştirebiliyor. Sevinilecek tarafımız şu anda sonuncu değiliz. Şöyle orta sıralarda yer alıp ligi bitirmek tek hedefimiz Altınekin ve Çumraspor maçları önümüzü görmemize vesile olacak. Küme düşmek istemiyoruz. Zira düşersek zor toparlanırız.

             Birinci ligde oynanan Türkiye Erkekler Birinci ligindeki takımımız ise şu sıralar ortalarda geziniyor. Son iki maçta yenilmemize rağmen play of maçlarına katilabiliriz diye düşünüyoruz. Diğer amatör kümede mücadele eden Seydişehirgücü futbol takımımızında Havzan Spor ve Çelikduş Spor takımlarıyla maçları var. Bu maçlarda alınan sonuçlar puan cetvelindeki durumumuzu belirleyecek.

             Ara transfer dönemi Ocak ayının son gününe kadar devam edecek. Kimi  takımlarımız ihtiyacı olan mevkilere futbolcu alırken kimi takımlarımızda popülerliğini artırmak için transferler yapma peşinde. Parası çok olan iyi futbolcuları alabiliyor. Parası olmayanda Avrupada takımlarında yer bulamayan bonservis ücreti olmayan futbolcuların peşinde. Bütün takımlar ince eleyip sık dokusun. Bu gidiş hayra alamet değil. Kulüplerin borçlarını gazetelerde okudukça keyfimiz kaçıyor. Bu borçlar nasıl ödenecek kimse bilmiyor veya biliyorlarda çözüm yolunu bulamıyorlar borç bataklığında olan kulüplerimizin durumu Türk futbolunu derinden sarsar. İleriye gidelim derken geri geri gitmeyelim.

                Üzüldüğüm yönlerden biriside şöyle takımlarımızın elinden tutacak bir sponsorumuzun olmayışı. Seydişehir’den hiçmi zengin iş adamımız yok. Şu takımlarımıza sponsor olsalar bir iki  kuruş yardım etseler zararmı ederler. Şimdi  önce sponsor firmaların adı ondan sonrada takımların adı geçiyor. Al sana güzel bir reklam her takım kendi kaynaklarıyla ancak bir yere kadar gider ondan sonrasını devam ettiremez. Bu çağrımı inşaallah iş adamlarımız duymuştur.

Bu yazı toplam 791 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim