- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
BU HAFTANIN SOHBETİ
Kırk elli senedir Seydişehir böyle bir kar yağışı görmedi. Ana yollar hariç her taraf karlarla kaplı. Eski dam evlerimizi hatırladım. Kar yağdımı herkes damlara kar kürümeye çıkar küreklerle karları sokaklara atardık. Yağmur yağdımı dam yuvakları vardı bir ucundan ben diğer ucundan annemle birlikte yuvak taşını damların üstünde yuvarlardık. Bu kar yığınlarını görünce aklıma bunlar geldi.
Futbol topu herkeste veya her mahallede bulunmazdı. Hiç unutmam bir futbol topu elime geçti. Yatağımın ucuna koydum ve sabahleyin mahallemizde top oynarız ümüdiyle yattım. Sabah bir kalktım her taraf karlarla kaplanmış. Bu gün yarın kalkar umuduyla bir aya yakın bekledim yine kar kalkmadı. Bir futbol veya bir voleybol topuna sahip olmak bile bir şanstı. Futbol takımımız sahaya antrenmana çıktığı zaman iki top bilemedin üç topunuz varsa sevinirdik. Maşallah şimdi antrenmanlara bir çuval dolusu topla gidiliyor.
Samanpazarı bizim gençlik yıllarımızın en güzel futbol sahamızdı. Bizim yaştakiler bu sahanın hatıralarını unutmazlar. O dönemlerde orayı gerçek bir futbol sahası yapmayı çok arzu ederdik. Konyamızın o dönemdeki Beden Terbiyesi İl Müdürü Sami Yavrucuk abimizle sahaya gittik hatta bize burasının küçük bir stadyum olarak yapılacağını bile söylemişti. Ama bu iş olmadı. Tapu ve arazi sorunu çıktı. Bu hevesimiz gerçekleşmedi.
Samanpazarı sahasından başka birde unutamadığımız bir sahamız daha var. Oda Pınarbaşı mevkiindeki Termiyelik sahası. O sahanın çimleri dile gelsede bir konuşsa. Oradada çok maçlar oynadık. Seydişehir tarihine altın harflerle yazılan Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olmuş güreş devlerini Termiyelik sahasında güreştirdik. Her iki sahada oynanan maçları yazmaya kalksam sayfalara sığmaz. Ne demiş şairimiz “Geçmiş zaman olurki hayali cihana değer.”
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Haber Yazılımı: CM Bilişim