• İstanbul25 °C
  • Ankara21 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

BU YIL HESAP YILI

05 Ocak 2019 Cumartesi 11:13
Eski camlar bardak oldu diye bir tabir vardır. İşte bu yıl tamamı tamamına aynısı olacak. Kulüplerimiz borç batağında eskisi gibi esip gürleme dönemi bitti. Herkesin yorganına göre ayağını uzatacağı bir yıl olacak bu yıl takke düştü kel göründü hesabı hiç bir kulüp astronomik rakamlarla transferleri yapamayacak. Basınımızın her gün bir yıldızı Türkiyeye getirildiğine inanmayın onların hepsi gazete satışı için. Büyük puntolarla bir asparagas haber yayınlıyorlar okuyanlarda sözüm ona onlara inanıyor sanıyorlar. Ama şimdi öyle değil. Kiminle konuştuysam resmi mukavele imzalamadan hiç bir  futbolcunun şurdan şuraya gittiğine inanmam diyorlar.
Borc batağındaki kulüpler kurtuluş için dev işbirliğine gidiyor. Türkiye Futbol Federasyonu ile Bankalar Birliği futbol için güçlerini birleştirme kararı aldı. İki kuruluş devrim konusunda ortak bir çalışma başlattılar. Bu çalışma TFF federasyonu Başkanı ile TBB Başkanının imzasıyla kamuoyuna duyuruldu. Sadece sportif becerilerin değil idari ve mali etkinliğin de dahil olduğu bir bütünlük içinde yönetilmesi durumunda futbolun ekonomiye sağlamakta olduğu katkının sürdürülebilir olacağı düşünülmektedir. Futbolun bir endüstri olduğu gerçeğinden hareketle uzun vadeli strateji ve hedefler daha önem kazanmaktadır. Bu hususta uluslararası stardartların dikkate alındığı futbol kulüplerimizin sıkılaştırılmış mali kurallar içinde yönetilmesinin esas alınacağı bir çalışma başlatılmıştır. Bu çalışmanın doğru temellerde kurgulanması için tüm taraflarla görüşmeler sürdürülecektir. Kulüplerin mali alt yapılarının güclendirilmesi faaliyetlerini kendi gelirlerine göre kurmaları gelir gider dengelerini daha sağlıklı bir yapıya oturtarak sürdürelibilir mali performansa sahip olmalarını hedeflemektedir.
Senelerce önce yapılması lazım gelen olaylar nihayet bıçak kemiğe dayanınca iyice su üstüne çıktı. Hesapsız kitapsız ve sorumsuzca yapılan harcamalar işte kulüplerimizi bu hale getirdi. Para harcarken ne başkanın ve nede yönetimdekilerin nasıl olsa bir sorumluluğu yok.
Ne zaman sağlıklı bir yapıya kavuşuruz işte dertler o zaman bitmiş olur. 
Bu yazı toplam 905 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim