- 09:19 - Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- 09:15 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- 09:11 - ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/4_b.jpg)
ÇATLAK SESLER
Konyaspor iyi top oynamıyor. Konyaspor oyunu elinde tutamıyor. Konyaspor topa sahip olamıyor. Konyaspor gol atamıyor ve sistemi çözüldü. Hepsine eyvallah kabul ediyorum. Bu kadroyu Aykut Kocaman kurmadı oyuncular onun bıraktığı oyuncular değil klişesi ardına da saklanacak değilim.
Türkiye’nin hangi takımı olursa olsun mevcut takım ile sonuca giden 3 adamdan biridir Aykut Kocaman, sanırım bunda hem fikiriz. Oynattığı oyun sizin hoşunuza gitmiyor olabilir. Kalp hastası olacak kadar top bir o kalede bir bu kalede oyun görmek isteyen olabilir. Ne kadar ekmek o kadar köfte derim bende o zaman.
Bir takımda birazda futbol şansı olmalı Antalya maçından sonra başlayan kadro problemleri bu maça kadar devam etti. Aykut Kocaman takımlarını oyuncu olarak beğenmeyebilirsiniz lakin ilk sırada istikrar gelir.Adam sakatlıktan cezalıdan belini doğrultamıyor ki eleştirelim. Sizin istediğiniz takımı bende isterim solda Hazard olsa hiç fena olmaz hani, sağda Dembele’ye kimse hayır demez sanırım gol atamıyoruz dedik ya Mbappe ilerde çok güzel işler yapardı. Bu kadar reklam yeter gerçek Dünya’ya dönelim. Ligde kalacağız diye yaptığımız gelişi güzel transferler ve havaya atılan bir Dünya para ve denize düşen yılana sarılır mantığıyla atılan imzaları istemesek de hepimiz razı olduk. Sezon başı doymayan transferlerle gündeme gelen gittiği her takımda kısmen başarılı olmuş sonrasında kaosa sürüklemiş yapıdan da kurtulduk. Yeni kurulacak takımın doğum sancıları bunlar, o kadar da basit değil, sezon sonunda bu takımdan gidenler de çok olacak gelenlerde. Gidenlerle gelenleri kıyaslayacak keşke bunlar kalsaydı bu kadar düz oyuncu olur mu diyeceğiniz zamanlarda gelecek.
Hem maddi yönden rahatlayacak, hem organize goller atacak hem de eskiden yaptığınız gibi oyuncu pazarlayacaksınız. Galibiyetler ve başarılarla taraftarlar mutlu olacak ulusal kupalara katılacaksınız. Bütçesiniz artıya gidecek ee şu da olsaydı olmaz mıydı ? Olmazdı! O şu da olsaydı dediğiniz olunca bugün ki durumlar oluyor işte. Bugün taraftara sorsak Rangelov ve Bajic gelse Yatabare ile Jahovic gideceksek desek kaç kişi hayır der?
Türkiye’de bir Abdullah avcı sevgisidir gidiyor. Eğer o kadro başka birinin elinde olsa 15 puan önde şampiyonluğunu ilan etmişti bile siz kimlerle oynuyorsunuz onlar kimlerle oynuyor bir bakın.
Hücum hattında ; Adebayor,Robinho, Demba Ba ve Bajic bulunuyor. Bunlardan her hangi bir tanesi bizde olsa bile biz bu mantalite ile çok farklı yerlerde olurduk.
Sivasspor maçına baktığımızda skoru yakaladıktan sonra gol atamayan golcü oyuncumuz karşı karşıya atsa bugün manşetlerde Konyaspor’un farklı kazandığı bir maçı konuşuyor olacaktık. Ben yine benzer şeyler yazsam da bugün yerin dibine sokan birçokları eski yazdıklarını silip hocayı ilk omuzlayanlar arasında olacaktı. Hocanın sistemini beğenmeyebilirsiniz oynattığı futboldan zevk almayabilirsiniz saygı duyarım. Başarıda en öne geçip mağlubiyetlerde en arkada olanlara benim lafım.
Sonuç olarak; Matematiksel olarak ligin düşme potası ile aramızda, 9 puan yani 3 maç var sezonun bitmesine 6 hafta olduğunu düşünürsek, ligin dibi son 6 hafta cadı kazanına dönecek çünkü oradaki 5 takım özellikle her hafta birbirileri ile yapacaklar burada aslında Erzurum’un üzerine en sıkıntılı takım, Beşiktaş, Başakşehir,Rize ve Göztepe ile oynayacak Ankaragücü diyebilirim. Onları neden söylüyorum Çünkü onların olmazsa olmaz maçı bu hafta oynayacakları Konyaspor maçı olacak. Ne istediğini bilen sakin bir oyunla puanı alıp bu sezonu bitirmemiz gerekiyor. Unutmadan şunu da söyleyeyim Tarih tekerrürden ibaretmiş ya hani;
2014-15 sezonuna Mesut Bakkal döneminde Karabük maçı öncesi Aykut Kocaman ile anlaşılmış buna benzer bir sezonun ardından ligi 46 puanda bitirmiştik. Bu çatlar sesler o zamanlarda çok çıkmış bir sonraki sezon ise işler değişmişti ve tarih yazılmıştı. Yapmamız gereken sadece bu takıma güvenmek ve sabretmek yuhalamadan üzmeden üzülmeden beklemek.
Maçın Sözü; Sabır, ağrıları dindiren acı bir ot gibidir. Hem can yakar hem de tedavi eder.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
![](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/1x1.gif)
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim