• İstanbul14 °C
  • Ankara2 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Çevre yolu ve Kuğulu vadisi projesi birlikte düşünülmeli

18 Ekim 2021 Pazartesi 08:49

 

Kuğulu mesire alanı ünü bölge sınırlarını aşmış, özellikle İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde yaşayan vatandaşların uğrak yeri olmasının yanı sıra diğer bölgelerden Seydişehir-Antalya yolunu kullanarak sahil bölgelerine inen vatandaşların da ziyaret ettiği ülkenin önemli cazibe merkezlerinden biri haline geldi.

Bu kadar yoğun ilgi gören doğa harikasının da sürekli olarak kendini yenilemesi, gelen ziyaretçilere her yönü ile hitap etmesi ve ihtiyaçlarına cevap vermesi gerekiyor.

Zaman zaman yazılarımda gündeme getiriyorum, “piknik alanında ki ahşap malzemeler yenilenmeli, bakımlarını yapılarak halkın hizmetine sunulmalı” diye.

Yılda on binlerce ziyaretçisi olan ve bu sayının her yıl katlanarak arttığı göz önüne alınırsa hem kullanılan malzemeler sürekli elden geçirilmeli hem de yeni alanlar oluşturularak sayısı artan ziyaretçilerin ihtiyaçlarına cevap vermeli.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Uzun süredir kuğulu piknik alanında yenileme çalışması yapılmıyordu. Bu sebeple halkın da zaman zaman şikayetleri söz konusu oluyordu.

Seydişehir Belediyesi halkın beklentilerine cevap vererek Kuğulu piknik alanında kapsamlı bir çalışma başlattı.

 

Öncelikli olarak mevcut yürüyüş yollarının aydınlatılması, hasar gören bank ve kamelyaların bakım ve onarımlarının yapılması, Yangın tehlikesine karşı modern şömine alanlarının oluşturulmasına başlandı.

Bu çalışmaların akabinde Tabiat parkının eşsiz güzelliğine uygun olarak havuz etrafındaki demir korkuluklar ahşap korkuluklarla değiştirilecek bölgenin yapısına uygun hale getirilecek.

Ayrıca, havuz etrafına da yeni kamelyalar yerleştirilecek, asfalt olan yürüyüş yollarına görsel güzelliği de ön plana çıkaracak şekilde parke taşı yapılarak hem daha kullanışlı hale getirilecek hem de tabiatın yapısına uygun hale gelmiş olacak.

KUĞULU VADİSİ PROJESİ

Diğer yandan Kuğulu vadisi projesinde 3. Gölet Çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor,

3. Gölet çalışmasının tamamlanmasının akabinde Seydişehir’in vizyon projesi olan Kuğulu Vadisi Projesi daha da hız kazanacak,

İlave olarak, eko pazar, midilli çiftliği, Kafeterya, seyir terası, botanik bahçesi, yürüyüş Yolları, bungalov evlerinin yapımına başlanacak,

Bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır. Kuğulu vadisi projesi başladı, er veya geç mutlaka tamamlanacak,

Bu haliyle bile ünü bölge sınırların aşan kuğulu piknik alanı daha fazla ilgi görecek, daha çok sayıda ziyaretçi ağırlayacak.

Burada dikkat etmemiz konu, bölgeye gelen yoğun ziyaretçi akınından ilçe ekonomisine nasıl katkı yapabiliriz.

Bugünden itibaren buna kafa yormalıyız. Bu çerçevede Belediye’ nin marangozlar sanayi karşısındaki "Ekmek Fırını ve Butik Dükkanlar" projesini çok önemsiyorum. Kısa süre sonra tamamlanacak ve hizmete girecek olması lokomotif görevi yapabilir.

Çevre yolunu kullanan 5 milyon araç ve kuğulu vadisi projesi birlikte ele alınarak, ilçe ekonomisine nasıl katkı yapar bunun üzerinde kafa yormalıyız.

Bu yazı toplam 117 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim