- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
27 Temmuz 2024 Cumartesi
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
ÇEVREMİZDEKİ SPOR OLAYLARI
12 Şubat 2018 Pazartesi 09:00
Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi A Grubunda mücadele eden Konya Büyükşehir Belediyespor, ligin 20. haftasında Bursa temsilcisi Tofaş’ı misafir etti. Sarı Siyahlılar maçtan 3-0 gibi net bir skor elde etti. Play Of şansını artırmış oldu. Aynı grupta mücadele eden takımımız Seydişehir Belediyespor İstanbul Büyükşehir Belediyesihe mağlup oldu. Takımımızın oynadığı oyun bizleri gelecek adına sevindirdi.
Spor Toto Bölgesel Amatör lig yedinci grupta mücadele eden Akşehirspor ise Konya derbisinde umduğunu bulamadı. Sarayönü takımına mağlup olan Akşehirsporlu antrenör ve yöneticiler talihsiz bir şekilde maçı verdiklerini söylediler. Yine Konya birinci Amatör küme B gubunda bitime bir hafta kala Bozkır Gençlerbirliğini mağlup eden ve şampiyonluğa ulaşan Akören Mültürspor da büyük bir sevinç yaşanıyor. Gelecek sezon Süper Amatör kümede oynayacak olan Akören Kültürspor şimdiden gelecek sezonun çalışmalarına başladıklarını beyan ettiler. Kadrolarını bozmadan 4-5 takviye yapacaklarına söyleyen yöneticiler iki sene üst üste şampiyon olmanın yanı sıra çalışmalarının karşılığını da görmüş oldular.
Diğer üçüncü bir haberimizde komşu ilçemizden Konya Süper Amatör liginde Beyşehir Belediyesporla Karapınar Belediyespor arasında oynanan futbol maçında futbol sahalarında görmek istemediğimiz olaylar meydana geldi. Maç 88. dakikadan itibaren adeta bir boks müsabakasına dönüştü. Taraftarlarında karıştığı karşılamsanın hakemi ve konuk Karapınar Belediyespor un dört futbolcusu hastenelik oldu. Maçın 88. dakikasında Karapınar takımı penaltı kazanırkan sahada karışmaya başladı. Yedek futbolcular ve taraftarlar sahaya indi. Önce maçın hakemi Selçuk Keklik’e daha sonrada futbolculara saldırıldı. Karapınarda oynanan maçta başlayan gerginlik bu maçta da ağız dalaşıyla devam etti. Beyşehir Belediyespor deplasmanından hayli ağır kayıplarla dönen Karapınar Belediyespor rakip takımın teknik direktörü ve takım kaptanı hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusna bulundular.
İster bizde olsun isterse komşu ilçelerimizdeki maçlarda olsun şiddeti hiç bir zaman tasvip etmiyoruz. Spor kavfayla ağız dalaşıyıla spor olmaktan çıkar iki ilçe hakkında kavgalara sebep verir. Spor gayesinden uzaklaştımı ortaya kin ve nefret tohumları ekilir. Ülkemizin içinde bulunduğu şu durumda böyle olayların sonu gelmez. Onun için ne yapıp ne edip sporu rayından çıkarmamamız lazım. Birbirimize sevgi saygı olmadıktan sonra sen kazansan ne yazar öbür takım kazansa ne yazar. Türk sporu ve amatör ruh adına gerçekten üzüntü verici. Temennimiz bir daha böyle şeyler olmasın.
Bu yazı toplam 878 defa okunmuştur.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim
Haber Yazılımı: CM Bilişim