• İstanbul18 °C
  • Ankara16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP İLÇE ÖRGÜTÜ “ÇİFTÇİ VE HAYVANCILIK” PANELİ DÜZENLİYOR
31 Mart 2018 Cumartesi 13:21

CHP İLÇE ÖRGÜTÜ “ÇİFTÇİ VE HAYVANCILIK” PANELİ DÜZENLİYOR

Halkımızın Gerçek gündemini, Tarım ve Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın sorunlarını ele alacağımız bir panel düzenliyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel bu konuda şu açıklamalarda bulundu. Ülkemiz; gıda alanında dünyada kendine yetebilen yedi ülkeden biriyken bugün itibari ile maalesef buğdayı, nohutu, fasulyeyi, pirinci, mercimeği, eti, canlı hayvanı ve en acısı da samanı dahi ithal eder olduk. Gıda da öyle dışa bağımlı hale geldik ki; Tohum ithal, kullanılan gübre ve ilaç ithal. Bütün bu ve benzeri olumsuzluklar yetmezmiş gibi, şimdide Şeker Fabrikaları ve Sulama birlikleri özelleştirilmek istenmektedir. Dolayısı ile bu konuda acilen milli bir politika oluşturma ya ihtiyaç duyulmaktadır.

 Çiftçi ve hayvancılık yapan vatandaşlarımızın bu sıkıntılı durumunu irdeleyip, çözüm yollarını konuşacağımız “ÇİFTÇİ VE HAYVANCILIK” Paneli düzenliyoruz. Katılımcılarımız Ülkemizin bu konuda en donanımlı insanlarından Ziraat Mühendisi, Ekonomist ve Parti Meclisi Üyesi Doçent Gökhan GÜNAYDIN ile TBMM Tarım Komisyonu üyesi Edirne Milletvekili Doçent Okan GAYTANCIOĞLU olacaktır. Panelimiz 1 Nisan Pazar günü saat 14.00 da Belediye Düğün Salonunda yapılacak olup, başta çiftçilerimiz olmak üzere, bütün vatandaşlarımız davetlidir.

 
Bu haber toplam 840 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim