• İstanbul21 °C
  • Ankara16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP, İYİ PARTİ VE SAADET PARTİSİ SEYDİŞEHİR TEŞKİLATLARI  KADIN KOLLARI BAŞKANLARI ÇOCUK ve KADIN İSTİSMARI İLE İLGİLİ BASIN TOPLANTISI YAPTILAR.
07 Temmuz 2018 Cumartesi 14:13

CHP, İYİ PARTİ VE SAADET PARTİSİ SEYDİŞEHİR TEŞKİLATLARI KADIN KOLLARI BAŞKANLARI ÇOCUK ve KADIN İSTİSMARI İLE İLGİLİ BASIN TOPLANTISI YAPTILAR.

Seydişehir Kadın Kolları Yöneticileri ve Kadın Kolları üyeleri Yeşil Vadi Çay Bahçesinde “çocuk ve Kadın  istismarına” dur demek için bir araya gelmişlerdir. 
Chp, İyi Parti ve Saadet Partisi  Kadın Kolları adına Chp Kadın Kolları Yöneticisi Hürriyet Bıyıklı okuduğu basın açıklamasında, "Çocukların, güvenilir bir ortamda büyümelerini sağlamak, Kadınların da yarınından endişe etmeden yaşamalarını temin etmek hükümetin en öncelikli sorumluluğuyken, her gün yeni bir  istismar haberiyle uyanıyoruz. 'Çocuk ve kadın istismarı' ile mücadele konusunda iktidarı samimi bulmuyoruz. Çocuklarımıza Bayram sevinci dahi yaşatamaz hale getirdik. Toplum büyük bir manevi buhran içerisindedir.

Türk Milletinin tarihine bakacak olursak; kadına, çocuğa çok büyük önem verildiği görülür. Analar başta taçdır. Çocuklar geleceğimizin teminatıdır. Son yıllarda bazı din adamları olmak üzere kurumların yetkilileri kadın ve çocuk üzerinde İslam dinine yakışmayacak fetvalar vererek adeta istismar olaylarını teşvik etmekte ve çanak tutmaktadırlar.

Bugüne kadar iktidardan bi kereden bir şey olmaz, bu yaşananlar genel değil özeldir gibi konuyu çirkinleştirici açıklamalar duyduk. Bu konuda kanuni ve idari hiçbir tedbir alınmamıştır. Bundan dolayıdır ki benzeri olaylar artarak devam etmektedir. Kadınlar ve çocuklarımız adeta sokağa çıkmaya korkar olmuşlardır.

 

İktidarın  samimiyetini ölçmenin iki kriteri vardır, cezaları artırmak ve istismara zemin oluşturan, sebep olan kurumları ortadan kaldırmaktır. İnsanlığın partisi, dili, dini, ırkı yoktur. İstismar insanlık suçudur. Çocuklarımız geleceğimiz iken onları korumak hepimizin görevidir, susmak da suça ortak olmaktır” dediler. 

Çocukları için endişe duyduklarını ifade eden Başkanlar “Biz suç ortağı olmayacağız. Takipçi olacağız, denetçi olacağız, önleyen olacağız. Kirli zihniyetlere, sessiz  kalarak  çocuklarımızın incitmesine izin vermeyeceğiz. Çocuklarımız için endişe duyuyoruz, çocuklarımıza koruyucu bir ortam sağlayabilmek için derhal taleplerimizin dikkate alınmasını istiyoruz ve bu taleplerin yasal takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyoruz. İlk olarak çocuk istismarı ile ilgili kanunlar, mahkemelerin iyi hal indirimi ya da ceza indirimine imkan vermeyecek şekilde yeniden düzenlenmeli. İkinci olarak da  çocuklarımıza yurt hizmetinin, vakıflardan alınarak, devlet eliyle denetimli ve kontrollü bir şekilde verilmesini talep ediyoruz. Üçüncüsü ise çocuk istismarını öven '6 yaşında çocukla evlenilebilir' gibi küçük yaşta evliliği özendirenlere de ağır cezai yaptırımların getirilmesini talep ediyoruz. Hükumeti acil olarak bu tedbirleri almaya çağırıyoruz. Çocuklarımızın istismar edilmesine zemin hazırlayan kurumlar kapatılıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz” dediler. Bu konuda seçip meclise gönderdiğimiz vekillerimizinde meclis çatısı altında mücadelelerini sürdüreceklerinden eminiz. Saygılarımızla.

Bu haber toplam 860 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim