![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, PİKTES öğretmenlerinin sorunlarını meclise taşıdı](http://www.seydisehirpostasi.com/d/news/7951.jpg)
CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, PİKTES öğretmenlerinin sorunlarını meclise taşıdı
Türk Eğitim Sisteminde Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitimin Desteklenmesi Projesi kapsamında KPSS ve mülakatla 2016 yılında istihdam edilen PİKTES öğretmenleri bir süredir özlük haklarının iyileştirilmesi için çalışma yürütüyor. CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş da konuyla ilgili olarak TBMM Genel Kurulu’nda, “PİKTES öğretmenleri meslektaşlarıyla eşit haklara sahip olmalıdır” diye konuştu.
Barış Bektaş konuşmasının devamında şunları ifade etti: “Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; PIKTES öğretmenlerinin bitmek bilmeyen ve iktidar tarafından görmezden gelinen sorunlarına Meclisimizin dikkatini çekmek istiyorum: KPSS ve mülakatla öğretmen olarak görevlendirilen PIKTES öğretmenleri meslektaşlarıyla eşit haklara sahip olmayı bekliyor. Öğretmen kimlik kartı dahi verilmeyen, geçici süreli işçi öğretmen olarak değerlendirilen PIKTES öğretmenleri 2016'dan bu yana görev yapmakta ancak buna karşın kıdem, derece ilerlemeleri sağlanmamaktadır. PIKTES öğretmenlerinin düşük maaşla ve güvencesiz şekilde çalışması kabul edilebilir değildir. Kadrolu şekilde istihdamları sağlanmalı, eşit işe eşit ücret esasıyla özlük hakları teslim edilmelidir. Son olarak, öğretmenlik mesleğinin hak ettiği değere kavuşmasını ve atanmayan öğretmenlerin de bir an önce mesleğine kavuşması gerektiğine dikkatinize sunuyorum” dedi.
![](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/1x1.gif)
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim