• İstanbul22 °C
  • Ankara16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP Konya Milletvekili Bektaş: Karapınar Enerji İhtisas Bölgesi birçok sorunu da beraberinde getirecektir
01 Kasım 2023 Çarşamba 10:44

CHP Konya Milletvekili Bektaş: Karapınar Enerji İhtisas Bölgesi birçok sorunu da beraberinde getirecektir

 

CHP Konya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Barış Bektaş, yapılması planlanan Karapınar Enerji İhtisas Bölgesinin birçok sorunu da beraberinde getireceğini ve yapılan hatadan dönülmesi gerektiğini söyledi.

TBMM’sindeki konuşmasında yapılması planlanan Karapınar Enerji İhtisas Bölgesinin sorunlarını da beraberinde getireceğinden dolayı iktidarı uyaran, CHP Konya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Barış Bektaş İktidardan bu hatadan dönülmesini istedi.

Barış Bektaş konuşmasının devamında şunları dile getirdi: “Karapınar’da yapılması planlanan Enerji İhtisas Bölgesi birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Güneş panelleriyle kaplanması planlanan bu bölge şu anda Karapınar’ın köylerinde hayvancılıkla yaşamını sürdüren yurttaşlarımızın kullandığı ortak bir mera durumundadır ve yaklaşık 20 bin hayvana besin sağlamaktadır. Yine bu bölge tarıma açıldığı takdirde verimi yüksek ürün üretme konusunda çiftçilerimize ciddi katkı sunacaktır. Ayrıca projenin yapılacağı bölgede köy yollarının kapanmasıyla birlikte köyler arasındaki ulaşım 80 ile 100 km arasında yolculuklara neden olacaktır. AKP iktidarı tüm bunları görmezden gelerek, bu kıymetli araziyi Kalyon İnşaat’a tahsis etmiştir. Karapınar ve köylerini doğrudan etkileyen, tarım ve hayvancılığa zarar verecek bu hatadan dönülmesi gerektiğini meclisimizin dikkatine sunarım” dedi.

Bu haber toplam 639 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim