• İstanbul20 °C
  • Ankara24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt referandum açıklaması
04 Şubat 2017 Cumartesi 10:30

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt referandum açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, yeni sistemde Cumhurbaşkanlığı yetkileri ve Anayasa değişikliği üzerine bilgilendirme toplantısı için Seydişehir’e geldi.

CHP ilçe örgüt binasında partililere konuşan Hüsnü Bozkurt, Anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı sistemindeki yetkilerle o gazi meclisin fes edilmesiyle karşı karşıya kalınacağını söyledi.

Anayasa metninin emperyalist güçler tarafından hazırlandığını iddia eden Bozkurt sözlerine, ‘’ Getirilmek istenen Başkanlık sistemi değil emperyalistler tarafından Büyük Ortadoğu Projesinin(BOB) ihanet belgesidir. Sn Cumhurbaşkanı tarafından bile bu fark edilemiyor. Eğer bu temel maddeler halkımız tarafından kabul edilirse inanın Türkiye yeniden bir Mustafa Kemal yeniden bir kurtuluş savaşıyla karşı karşıya kalabilir. Tablo bu kadar vahim” dedi.

Yeni yasanın Türkiye Büyük Millet Meclisinin görev yapamaz duruma getirilmeye çalışıldığına dikkat çeken Milletvekili Bozkurt, “ Emperyalist güçler önce tek adam yaratır sonra onu kullanır ve atar. Tarihte örnekleri çok olan devletler var. Onun için Sn Erdoğan’ı da koruyacak bu Anayasaya hayır diyoruz. Çünkü bu bir CHP meselesi değil. 79 milyon insanımızın geleceğinin sorunudur. Bu nedenle felaket getirecek bu yasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemini AK parti, MHP ve diğer partililere anlatarak milletimiz tarafından kabul edilmemesi için çaba sarf edeceğim’’diye konuştu.

Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim