• İstanbul24 °C
  • Ankara21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP SEYDİŞEHİR İLÇE BAŞKANI ORHAN ÖZEL YENİ YIL MESAJI YAYINLADI
01 Ocak 2022 Cumartesi 15:07

CHP SEYDİŞEHİR İLÇE BAŞKANI ORHAN ÖZEL YENİ YIL MESAJI YAYINLADI

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Orhan Özel 2022 yılına girmemiz dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Özel Mesajında şu görüşlere yer verdi.  

  

Vatandaşların 2020 de olduğu gibi 2021'de de  can ve geçim derdinin devam ettiğini ileri süren Özel, geçtiğimiz yıllar, özelliklede 2021 yılı, tüm dünya ve ülkemiz için çok zor bir yıl oldu. Milletimiz, bir yandan Kovid-19 salgınıyla mücadele ederken, bir yandan da tarihin en büyük orman yangını ve sel baskını felaketi ile boğuşurken, maalesef yalnız bırakıldı. Saraylara yeni lüks uçaklar, arabalar alınırken, ülkede yangın uçakları dahi uçurulamadı.  Bu vb. doğal olaylar yaşarken, diğer yandan da siyasi iktidarın kötü yönetiminden kaynaklanan sorunlarla karşı karşıya kaldı. 2021 yılında daha da yoksullaşan halkımız, adeta can ve geçim derdi arasına sıkıştırıldı. Ülkemiz, özellikle son yıllarda çok kötü yönetilmeye başlandı. Tek adam rejimi yüzünden halkımız sorunlarını iletecek merci bulamaz oldu. Muhalefet   liderleri, gazeteci ve aydınlar saldırı ve tehdit vahşeti yaşadılar. İşsiz, yoksul, esnaf, ve öğrenciler  adeta bunaldılar. Hükümet, ülkenin kaynaklarını birkaç zengin müteahhide akıtırken, Pandemi nedeni ile işyerini kapatan esnafımız ve özellikle buralarda hizmet sektöründe çalışan gariban işçilerimiz resmen kaderine terk edildi. Üniversite öğrencileri yurt bulamazken, maalesef tarikat ve iktidara yakın  vakıf yurtlarının kucağına atıldılar. Bu zor şartlarda üniversite mezunlarındaki işsizlik oranları yüzde otuzlara yükseldi. Eğitimdeki eşitsizlik insani boyutları aştı.  Korkarım ki bu yıllar gençlik açısından tarihe kayıp yıllar olarak geçecektir.  

Yurttaşlarımız böyle derin sorunlarla uğraşırken, dertlerine çare olmaya  çalışan CHP li belediyelerimiz de maalesef merkezi hükümet tarafından engellenmekte ağır itham ve işlemlere muhatap kalmaktadırlar. Yine de Halkımızın CHP li başkanlarımıza olan inancı ve vatandaş dayanışması, öyle ileri boyutlara ulaştı ki bu darlık ve yoklukta; zor durumdaki halkımızın imdadına adeta hızır gibi yetişmişlerdir. Maalesef bizler de yaşadığımız bu güzel şehirde bu  gayretleri hiç göremedik. Belediyemiz birkaç göstermelik olay dışında, zor durumda olan kesimlere ve esnafımıza ulaşmak için hiçbir çaba içerisinde olmadılar. Bir kez olsun dertleri sorulmadı. Hele tarım ve hayvancılık da Yem, Gübre ve yakıt giderleri öyle boyutlara ulaştı ki, adeta üretimden vazgeçtiler. Korkarım ki ülkemizi önümüzdeki yıllarda büyük bir gıda bunalımı ve yoksulluk beklemektedir.  

Halkımızın bugün için en önemli ihtiyacı; Ekonomik ve siyasi istikrar, aş, iş, ekmek, liyakat, eşitlik, şeffaflık, hak, hukuk ve adalettir. Bunların sağlanması durumunda yurttaşlarımızın yüzü gülecektir. Buda ancak ülkemizin tek adam rejiminden kurtulup, herkesin kendini rahatlıkla ifade edebileceği güçlendirilmiş, demokratik parlamenter sisteme geçilmesi ile mümkün olacaktır. Temennim Genel ve yerel yönetimlerin 2021 yılında yaşanılan olumsuzluklardan ders çıkarıp, halkına ve sorunlara odaklanmasıdır.  

Bu duygularla 2022 yılının ülkemize ve Seydişehirli hemşerilerimize, sağlık, esenlik ve mutluluklar getirmesidir.  Tüm halkımızı Saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. İnşallah 2022 yılı demokrasinin geldiği, hak ve hukukun eğemen olduğu, refah ve huzurun geldiği bir yıl olacaktır.

Bu haber toplam 310 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim