• İstanbul13 °C
  • Ankara10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP SEYDİŞEHİR İLÇE BAŞKA’NINDAN BASIN AÇIKLAMASI
04 Şubat 2019 Pazartesi 08:49

CHP SEYDİŞEHİR İLÇE BAŞKA’NINDAN BASIN AÇIKLAMASI

İLÇEMİZ KAN YAYBETMEYE DEVAM EDİYOR;

İlçe genel nüfusumuz bir yılda 207 kişi azalmıştır.

 

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel yaptığı Basın açıklaması ile İlçemizin son 15 yıldır nüfusunun gerilediğini, Türkiye gelişimini takip edemediğini, nüfusunun sistematik olarak düştüğünü TÜİK verilerine göre ortaya koydu. Özel açıklamalarına şöyle devam etti.

 

TÜİK verilerine göre, Seydişehir nüfusu 2007-2017 yılları arasında sadece 1096 kişi artmış bulunmakta, 2017 yılında ise bu rakam sadece 69 olmuş. 2018 yılı itibariyle nüfusta 207 azalma söz konusu. Türkiye’nin ortalama nüfus artış oranı yıllık binde 13 olup bunun on yıl sonucunda Seydişehir’e yansıması gereken  sayısal karşılığı da 8294 kişi olmalıydı. Nüfusumuz Türkiye ortalamasında artmadığı gibi ciddi bir erime söz konusu.

 

Yıllar yılı kötü yönetim örnekleriyle şehrin geldiği hal; eriyen, göç veren, ve geleceğinden şüphe duyan bir şehir. Seydişehir gençliği için, çocuklarımız için heyecan yaratan, umut yaratan bir şehir hayal ederken; göç veren, güç yitiren bir şehirle karşı karşıyayız.

 

Bu düzen değişmeli, hep birlikte değiştirmeliyiz. Şehrimizin erimesine göz yumamayız. Seydişehir’i yeniden eski coşkulu günlerine çevirmek için yeni projeler geliştirmekteyiz ve gece gündüz çalışmaktayız.

 

Kısaca ilçemiz ciddi oranda göç vermektedir. Bunun formülü de üretmek, yetiştirmek ve ekmektir. Sanayiyi, tarımı ve hayvancılığı yeniden harekete geçireceğimiz zaman sorun kendi kendine çözülecektir. Şehrimizi yönete duran siyasi iktidarın bu kaygıları o kadar da önemsemediği, üretmekten ve paylaşmaktan haz almadığı açıktır. Önümüzdeki yerel seçimler şehrimiz için bir dönüm noktası niteliğindedir. Seydişehir halkı bu kritik günlerde doğru projelerle ve doğru kişilerle hareket ederek yeniden ayağa kalkacaktır.

 

Saygılarımızla.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Orhan ÖZEL

                                                                                                                                                             CHP İLÇE BAŞKANI

Bu haber toplam 889 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim