• İstanbul0 °C
  • Ankara-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CUMHURİYET HALK PARTİSİ SEYDİŞEHİR İLÇE BAŞKANI ORHAN ÖZEL;    10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ NEDENİ İLE BİR MESAJ YAYINLADI
11 Ocak 2021 Pazartesi 09:06

CUMHURİYET HALK PARTİSİ SEYDİŞEHİR İLÇE BAŞKANI ORHAN ÖZEL; 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ NEDENİ İLE BİR MESAJ YAYINLADI

 

Saygı Değer Basın Emekçisi Arkadaşlarım; 

Basın çalışanlarının ekonomik ve sosyal anlamda haklarının büyük oranda geliştirilmesini sağlayan; 10 ocak 1961 tarihinde  212 sayılı yasa ile değiştirilmesinden sonra bugün, sözde Çalışan Gazeteciler günü" olarak kutlanmaktadır. 

"İnsanların sağlıklı bilgi alması için yoğun mesai harcayan gazetecilerin gününü kutluyorum. Gazetecilik mesleği, çağımızın en zor mesleklerinden bir tanesidir. İnsanları hızlı ve sağlıklı bilgilerle buluşturmak için her türlü zor koşulun üstesinden gelen gazeteciler, karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen mesleklerini büyük bir özveriyle yerine getirmektedir. Toplumsal bilinci artırarak güçlendirmeyi hedefleyen gazetecilik mesleği, kamuoyu yararına olan her türlü projenin de yanında durmaktadır" dedi. 

Özel açıklamasına şöyle devam etti. Ancak şunu Unutmamamız gerekir ki, Ancak Özgür Basın; Özgür toplum ve demokrasinin olmazsa olmazıdır. Siz yoksanız toplum sağır ve dilsizdir. Gazetecilerimizin düşüncelerini özgürce baskı altında olmadan ifade edebilmeleri hayati önem arz etmektedir.  Ancak bugün, Bu anlamda büyük baskılar altında olduğunuzun, kiminizin işsiz, kimi arkadaşlarınızın cezaevinde ve kiminizin de itibarsızlaştırıldığınızın bilincindeyiz. 

Her şeye rağmen siz, özelliklede Yerel emekçi gazeteciler, dün olduğu gibi bundan sonrada halkın haber  alma ve gerçekleri öğrenme hakkını mesleğinizin ilkeleri çerçevesinde savunacağınızdan zerre şüphemiz yoktur. Bu zorlu ve o kadar da onurlu görevde sizlere kolaylıklar, sabır ve başarılar diler, gününüzü kutlarım. 

Orhan ÖZEL 

CHP Seydişehir İlçe Başkanı 

Bu haber toplam 66 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim