• İstanbul14 °C
  • Ankara10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhuriyet Halk Partisi Seydişehir İlçe Örgütü referandum çalışmalarına hızlı başladı.
04 Mart 2017 Cumartesi 15:36

Cumhuriyet Halk Partisi Seydişehir İlçe Örgütü referandum çalışmalarına hızlı başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Yunus UYSAL yaptığı açıklamada Referandum çalışmalarının parti içi eğitimlerin tamamlanmasıyla başlamış olup, oluşturulan komisyonlar görev alanlarında çalışmalarına başlamıştır. Ülkeyi büyük bir bataklığa götürecek olan bu Anayasa değişikliğinin kabul edilemez olduğu sadece partililerimiz tarafından değil, toplumun büyük kesmi tarafından tepki gördüğü yapılan çalışmalarda hissedilmiştir. 

Dünyada ekonomik verilere ve gelişmişlik düzeylerine bakıldığında, ileri demokrasiyle yönetilen ülkelerin listenin baş sıralarında yer aldığı görülmektedir.  Tek adam rejimiyle yönetilen hiçbir ülke ekonomik ve siyasi anlamda başarıya ulaşamamıştır. Tüm siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin el ele vererek tüm halkı kucaklayacak, demokratik parlamenter sisteminin eksiklerini tespit edip, seçim barajının kaldırılıp, lider sultasının yıkıldığı ön seçimin kaçınılmaz olduğu, toplumun tüm seslerinin halkın meclisinde olduğu, tüm farklılıkların kardeşçe tartışılabildiği bir meclis hepimizin emeli olmalıdır.

1 Kasım seçimlerinde halkın iradesi %97.5 ile parlamentoya yansımıştır. 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı seçimlerinde ise Cumhurbaşkanımız %51.7 oy ile göreve gelmiştir. Bizim ısrarla karşı çıktığımız şudur ki, %51.7 %97.5’ten daha büyük değildir, daha yetkili olmamalıdır. Milletin egemenliğini en geniş şekilde yansıtabilen ana organ olan meclisi tek fesih hakkı bir kişide değil halkta / sandıkta olmalıdır.

Önümüze getirilen Anayasa Maddeleri toplumun hangi sorununa çözüm üretmektedir?

Devletin kılcal damarlarına kadar işlemiş olan bir cemaat yapılanmasının tekrarlanmamasını engelleyen bir madde var mıdır? Bu anayasa değişikliğinin kabul görmesi halinde tüm devlet kurumları adı her ne olursa olsun cemaatlerden arınacak mıdır?

%12’lere tırmanmış olan işsizliğe çözüm var mıdır?

Tarımsal reform hangi maddesindedir?

Siftahsız kepenk kapatan esnafa neler vaat etmektedir?

Bu anayasa değişikliğinin kabul görmesi halinde Türk Lirası ulaşması gereken itibara ulaşabilecek midir?

Bütün bu soruların cevabını HAYIR olarak cevaplayıp, HAYIR'ı tercih edecek olan herkes terörist mi olacaktır?

Bu sebeplerden dolayı tüm sağduyulu halkımızı HAYIR demeye ve HAYIR için çalışmaya davet ediyoruz.  

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ SEYDİŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞI 

 

Bu haber toplam 928 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim