• İstanbul27 °C
  • Ankara27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhuriyet Halk Partisi Seydişehir Örgütünden Basın Açıklaması
23 Mart 2019 Cumartesi 11:32

Cumhuriyet Halk Partisi Seydişehir Örgütünden Basın Açıklaması

HALKIMIZA TEŞEKKÜR ve DUYURUMUZDUR

Yerel seçimlere kısa süre kalmışken parti ve ekip olarak çalışmalara hız kesmeksizin devam etmekteyiz.  Belediye Başkan adayımız Makine Mühendisi Mehmet KATLAV’a Seydişehir halkının gösterdiği teveccüh doğru isimde yürüdüğümüzün en büyük kanıtıdır.

Halkımızın Adayımıza ve Ekibine güvendiğinin başka bir kanıtı da;  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi anma gününde düzenlediğimiz Fener Alayına, toplumun her kesiminden binlerce vatandaşımızın coşkulu ve gönüllü olarak katılmasıdır. 

Öyle ki her türlü güce ve devlet imkânına rağmen halkımızı bir araya getiremeyenler, burada halkın milli değerlerine nasıl sahip çıktığını ve güvendiği bir ekip etrafında nasıl kenetlendiğine şahit olmuşlardır. 

Mehmet Katlav etrafında oluşan bu coşku, birliktelik, birilerine öyle bir korku sarmış olacak ki; son günlerde sahte hesaplardan, aday güzellemeleri yapmaktan, uydurma anketlerle açık ara önde oldukları yalanlarına başvurmaktan, dahası lehlerine çekileceğimiz gibi basit, ucuz söylemlerde bulunmaktan kaçınmaz hale gelmişlerdir.

Belediye Meclis Üyesi listesi bile çıkaramayan, seçilse dahi belediyeyi yönetip yönetemeyeceği belli olmayan adayın çıkıp partimizi yok saymaya çalışması tamamen algı yaratma çabasından öteye geçemez. 

Diğer adaylar kamuoyu önünde sürekli birbirlerine karşı kavgacı tutum belirlerken, bizler bugüne kadar hiç bir adayı ve partiyi üzmeden kırmadan seçim çalışmalarını sürdürmeye çalıştık. Fakat gelinen süreçte adayların tavırları rahatsız edici bir hal almıştır.

Bilinsin ki Türkiye Cumhuriyetinin kurucu partisinin Seydişehir temsilcileri herhangi bir kişi ile pazarlık yapmayacak kadar güçlü ve onurludurlar. Kaldı ki Son yaptırdığımız anketler Seçimin burun farkı ile CHP ile AKP arasında geçtiğini göstermektedir. Bu yarışa katılmaya çalışanlar olmayan anketlerle ve hayali söylemlerle algı yaratmaya çalışarak toplumu aldatmaktadır.

Mitinglerimize ve Fener Alayına olan ilgiden anlaşılıyor ki; kağıt üzerinde yapılan ittifakın gerçekleşmediğini, gerçek ittifakın halkın gönlünde oluştuğunu, Seydişehir seçmeninin kavgadan, hesaplaşmadan, adamcılıktan ve kutuplaşmadan değil; Sağduyu dan yana tavır aldığını göstermiştir.

Sayın KATLAV’ın mütevazı duruşu, demokratik tavrı, teknik ön görüsü ve misyonu Seydişehir’e çıta atlatacaktır. Seydişehir’in yeni bir vizyona ihtiyacı vardırDaha önce denenmiş ve birbiri ile kavgalı gurupların oluşturduğu yönetim anlayışının Seydişehir’i getirdiği durum ortadadır.  Belediye Başkan adayımız sayın KATLAV; kavgayı, dövüşü değil hoşgörüyü ve birlikteliği hedeflemektedir. Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte Seydişehir bütünleştirecek; Kent Konseyi ile bütün siyasi partileri, halk kesimlerini yönetime ortak edecektir. Hatada buradan çağrıda bulunuyoruz, bütün adaylarımız canlı yayında halkın karşısına çıksınlar, hem Seydişehir’in geleceğini ve projelerini konuşsunlar, hem de topluma Barış, kardeşlik ve Birlik görüntüsü versinler diyoruz.

Bütün Seydişehir halkı bilmelidir ki; bu seçim eski denenmiş adaylar ile yeni bir vizyona sahip, başarıya aç olan adayın arasında geçecektir.

Halkımızın tercihini; Ekip ruhu ile çalışacak,  Güçlü ve donanımlı bir meclise sahip, projeleri ve kucaklayıcı kişiliği ile öne çıkan sağduyunun sesi Mehmet KATLAV’ dan yana kullanacağından yana eminiz.. Sonuç ne olursa olsun, halkın tercihine hepimiz saygı duyacağız. Allah Milletimizin Birliği ve dirliğini bozmasın. Kazanan Seydişehir ve Türkiye olsun. Saygılarımızla.

 

Orhan ÖZEL

CHP Seydişehir İlçe Başkanı

Bu haber toplam 1333 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim