• İstanbul20 °C
  • Ankara26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAMLAMA SULAMA HATTI YENİLEME VE ÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI
17 Haziran 2017 Cumartesi 09:26

DAMLAMA SULAMA HATTI YENİLEME VE ÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Seydişehir Belediyesi tarafından ilçenin farklı bölgelerinde bulunan park, yeşil alan ve kaldırımlarda su, zaman ve enerji israfını önlemek için damlama sulama sistemi döşemesi çalışmaları başlatıldı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Karabulak kavşağından başlayan ve Tapu kavşağında sona erecek olan 2, 5 kilometrelik damlama sulama ve çimlendirme çalışmaları devam ediyor.

Daha önce park ve yeşil alanlarda damlama sulama sistemi kurma çalışması yapan ekipler, ana caddelerde bulunan kaldırımlardaki bozulan çimleri de kaldırarak yeniden çimlendirme çalışması yapıyor.

Şehrin görselliği yanında sulama sisteminin de önemli olduğunu kaydeden Belediye başkanı Mehmet Tutal;" göreve geldiğimiz günden itibaren park ve bahçe düzenleme konusunda bir çok yol kat ettik. Merkezde 30, kırsal mahallelerimizde 39 parkımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.Park , yeşil alan ve çimlendirme çalışmalarımızı yaparken damlama sulama sitemini ön plana aldık. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin Karabulak Kavşağı ile Tapu Kavşağı arasında başlatmış olduğu 2.5 kilometrelik damlama sulama ve yeniden çimlendirme çalışmamız devam ediyor. Bu çalışmalarımızla zaman, personel, enerji ve en önemlisi de milli servetimiz olan su israfının önüne geçmiş olacağız. Gerek park ve yeşil alanlarımız, gerekse yol kenarlarındaki ağaçlarımız için damla sulama sistemine geçtik. Bu sistem sayesinde önemli ölçüde su ve enerji tasarrufu sağlamış olacağız" dedi.

Bu haber toplam 1119 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim