- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
27 Temmuz 2024 Cumartesi
SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL
DİRİLİŞ
12 Şubat 2024 Pazartesi 08:53
Son yıllarda taraftarı,stadyuma çekme açısından ciddi problem yaşayan takımlardan biriyiz. Yönetim anlayışı, bilet fiyatları, pandemi sonrası adaptasyon ve takımın durumu önemli başlıklardı.
Konyaspor en kötü sezonlarından birini yaşıyordu. Teknik direktör değişimi, yönetim değişimi ve yeniden teknik direktör değişimi yaraya tam merhem olamamıştı. Kış transfer dönemi,maliyeti düşük, potansiyel barından takviyelerle ve bekleneni veremeyen oyuncularla vedalaşarak kapandı. Bazen ilk bölümde, bazen son bölümde oynanan iyi oyunlar, saman alevi gibi performanslar, taraftarın modunu da düşürüyordu.
Kupada geçirilen 120 dakika sonrası gelen çeyrek final, takımı fiziksel olarak yorsa da moral olarak zirve yapmıştı. Artık ligin dibine demir atmış takımı, el birliği ile düze çıkarmak gerekiyordu. Taraftarın önünde sadece 4 günü vardı ve şehrin bu kenetlenmesini yapabileceklerde takımın gerçek sahiplerinden başkası değildi. Önce stadyumun deplasman havası için belli bir sayıya ulaşması gerekiyordu. Bunun için sosyal medya üzerinden şehir kenetlendi. İş adamları durumu bilet almaya uygun olmayan taraftarlar için seferber oldu. Bu takımı ayağa kaldırmak için, tüm şehir elini taşın altına koymalıydı. Kenetlendik! Maç günü takım otobüsü, meşalelerle karşılandı. Moraller yüksek tutuldu. 20 binden fazla taraftar zor günleri geride bırakma adına, diriliş ateşini yakma adına stadyuma akın etmişti.
Deplasman tribününü dolduran Ankaragücü taraftarları, maça renk verirken, tribünlerin de diri kalmasını sağladı. 90 Dakikalık psikolojik futbol savaşı başlamıştı. Maçın ilk bölümünde taraflar birbirini tartarken, Konyaspor oyunun hâkimiydi. Gol ilk yarıda gelmiş ve devreye önde girmiştik. Olabilecek en güzel senaryoyu yaşıyorduk. Konyaspor kulübesinde kontra atağa yatkın o kadar çok oyuncu vardı ki 3 puana çok fazla yakındık. 2. Yarı oyunu rölantide tutmaya çalıştık. Başarılı da olduk. Hızlı hücumlar,olgun ataklara çok dönüşmedi. Ancak gelecek için umut verdi. Bugün puan kaybı olsa; bu taraftarı bir daha tribüne çekmek çok zor olurdu. Bir konuya da dikkat çekmek isterim Nzonzi! Eğer bana Konyaspor’un en önemli transferi kim diye, hoca değişiminden sonra kesinlikle Nzonzi derim, müthiş bir oyun zekâsı ve her geçen gün yükselen grafiği ile taraftarın gönlünde taht kurmaya devam ediyor. Yapılan kanat transferleri, mevcut kanat oyuncularının da grafiğini ve oyuna katkısını artırdı. Prip bunun en belirgin örneği diyebilirim. 90 Dakikalık psikolojik savaştan galip gelen biz olmuştuk. Puanlar artık birbirine o kadar çok yaklaştı ki, 10.sıranın altındaki her takım olası mağlubiyette ligin dibine çapa gönderecek. Bu galibiyetin daha anlamlı olabilmesi için, bu hafta oynanacak Beşiktaş maçı çok ama çok önemli bir hal aldı. Konyaspor’un deplasman on biri ile iç saha on birinde birkaç değişiklik olması gerektiğini düşünüyorum. Umarım hoca beni yanıltmaz. Ndao ve Marlos özellikle Beşiktaş deplasmanında çok faydalı olacaktır. Oradan gelecek puan yada puanlar evimizde oynayacağımız,final niteliği taşıyan Hatay maçında tribünlerin, bugünden çok daha dolu olmasını sağlayacaktır. Ateş hattının içinden çıktığımız her geçen gün takımın öz güveni ve oyun planı da değişecek ve daha güzel günler bizi bekleyecektir.
Konyaspor’un istek hırs ve mücadelesi son dönemdeki en güzel yanı diyebilirim. Galibiyetler arttıkça özgüvenle daha iyi oyunlar ortaya çıkacaktır. Bugün Konyaspor için, zincirlerin kırıldığı yeni bir milat oldu. Gördük ki karşılıklı samimiyet ve güven olunca tribünler doluyor. Bu birliktelik devam ettiği sürece başarı kaçınılmaz olur.
Maçın sözü: Kazanma isteği ve başarıya ulaşma arzusu birleşirse, mükemmelliğin kapısı açılır.
Bu yazı toplam 492 defa okunmuştur.
- Yorum Ekle
- Arkadaşına Gönder
- Yazdır
- Yukarı
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
- KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
- Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
- CHP kongresine doğru
- Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
- 600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
- Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
- “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
- BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim
Haber Yazılımı: CM Bilişim