• İstanbul26 °C
  • Ankara20 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Ellerini, değil, başlarını koydular taşın altına

07 Haziran 2021 Pazartesi 08:48

Konyaspor’ da Hilmi Kulluk yönetimi sona erdi. Zaman zaman eleştirmemize rağmen zor zamanlarda takımı ligde tutmayı başardıkları için Kulluk ve yönetimine teşekkür ediyorum.

Cumartesi günü yapılan genel kurulda ise tek liste halinde seçime giren, Fatih Özgökçen ve ekibi başkan seçildi.

Kısa süre öncesine kadar yönetime talip çıkmadığı için karamsar olan sporseverler de böylece rahat bir nefes almış oldu.

İşin doğrusu Konyaspor’ un hiçbir zaman yönetimsiz kalacağına inanmadım. Konya’ nın her zaman elini taşın altına koyacak yetişmiş insan gücü mevcut. Böyle de oldu.

Spor camiası çok zor günlerden geçiyor. Takımlar arasında ortaya çıkan rekabet yaklaşık 10 yıldır giderlerin gelirlerinden fazla olmasına yol açtı.

Bu durum da beraberinde büyük borç yükü getirdi. Profesyonel olsun, amatör olsun nerede ise borcu olmayan takım yok gibi.

Üzerine bir de pandemi süreci eklenince gelirler iyice azaldı, giderler de katlanarak arttı.

Bu süreçte yönetici bulmak, yönetime talip olmak cesaret ister.

Fatih Özgökçen ve listesi büyük cesaret göstererek yönetime talip oldu, adeta “Ellerini, değil, başlarını koydular taşın altına”

Hem tebrik hem de teşekkür ediyorum.

Bundan böyle bize düşen görev yönetime destek olmak. Destek olmak derken kayıtsız şartsız destek olmak anlamında ifade etmedim.

Yapılan her doğru işin yanında, yanlış işin de karşısında olacağız.

“Fatih Özgökçen” dönemi hayırlı olsun. Önümüzdeki sezon başarı elde edilir ise 100 yıllık Konyaspor da Fatih Özgökçen ve ekibi tarihe geçer.

FENER HEYECANINI KAYBETMİŞ

Son 10 yılın üçünde son maçta birinde de sondan ikinci maçta şampiyonluğu kaybeden Fenerbahçe sefilleri oynamaya devam ediyor.

Nasıl bir yönetim, teknik heyet ve oyuncu gurubuna sahip ki, koca sezonda kazanması gereken Sivas maçını kaybedip şampiyonluktan olunca taraftarlar ile birlikte yönetime aday olmayı düşünen elit kadro da heyecanını kaybetmiş oldu.

Yaklaşan seçimlerde Ali Koç haricinde bir tek Eyüp Yeşilyurt aday çıktı. Fener için asıl tehlike bu, rekabetin olmadığı yerde başarının gelmesi mümkün değil.

Ali Koç ve yönetimi takımı öyle bir noktaya getirdi ki ne heyecan ne de ümit bıraktı. Bunun sonucu olarak da yönetime talip sayısı azaldı. İşin özü Fener’ de “ne haliniz varsa görün” düşüncesi hakim oldu.

Bu arada Emre ile yollar ayrıldı. Doğru da yapıldı. Emre’ den teknik direktör olmaz. 50 yılda bir maç kazanacaktı, Sivas maçı, onu da kaybetti.

Aylardır yazdığım gibi fosiller Fener’ i hüsrana uğrattı. Şimdi de Ali Koç çıkıp, “Şampiyon yapmadan bir yere gitmem” diyor.

Buyurun cenaze namazına. Demek ki Ali Koç gidinceye kadar Fener şampiyon olamayacak. Bize bir gençlik borçlusunuz diyen Fener taraftarları, gelecek yıllarda bize bir ömür borçlusunuz demeye hazır olsunlar.

GALATASARAY ÇOK DİNAMİK

Mustafa Cengiz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Olağan seçimli genel kurulda yeniden başkanlığa aday olmayacak, “Galatasaray Spor Kulübü'nün yapılacak ilk seçiminde bu şartlarda aday olmayacağımı sevgili Galatasaray camiasına saygıyla bildiririm” dedi.

Bu açıklamanın ardından başkanlığa 6 aday talip oldu.

Bu şu anlama geliyor, Galatasaray çok dinamik bir takım. Rekabete çok önem veriyor. Bu sebeple başarılı olacağı kesin.

Zira nerede rekabet varsa orada başarı vardır.

Bu yazı toplam 493 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim