• İstanbul26 °C
  • Ankara23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERKEK KURAN KURSU TEMELİ TÖRENLE ATILDI
30 Haziran 2018 Cumartesi 11:00

ERKEK KURAN KURSU TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Seydişehir'de yatılı erkek kuran kursu temeli düzenlenen törenle atıldı.

İlçe Müftülüğü kâtipliğinden emekli kendini Kursu hizmetlerine adayan ve tüm varlığını Seydişehir Kuran Kursu Yaptırma Derneği’ne bağışlayan Abdurrahman Narin’in Evi, Kuran Kursu kreşi olarak, bahçesi ise Erkek Kuran Kursu olarak uzun yıllardır hizmet veriyordu.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, tarafından Abdurrahman Narin’in, bağışladığı tarlalarının takas işlemlerinin tamamlanmasının ardından erkek yatılı kuran kursu temel atma töreni yapıldı.

97 kişi kapasiteli kuran kursu temel atma törenine Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Hüseyin Arıkan, Konya İl Müftü Yardımcısı Yusuf Arıkan, İlçe Müftüsü Kemal Demirel, Beyşehir ve Akşehir,Tuzlukçu, Ahırlı İlçe Müftüleri, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, MHP İlçe Başkanı Abdullah Söğüt ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Müfütüsü Kemal Demirel, hayat geçirilen ve temeli atılan erkek yatılı kuran kursu yapılmasında harfiyat kazımı ve alımından beton atımına kadar her konuda kendilerine destek veren Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a, İlçe Kaymakamına ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

Seydişehir'de çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Hükümetimiz de büyük yatırımlar yapıyor. Ama sadece maddi kalkınma yetmiyor. Manevi kalkınma da çok önemli. Açıkçası manevi kalkınma olmadan maddi kalkınma kör ve topal olur. Bu anlamda belediye olarak eğitim gönüllülerimiz olan siz değerli hocalarımıza hizmette açık çek veriyoruz. Kuran eğitimi ve ahlak eğitimi açısından ne yapılması gerekiyorsa buna makam aracımda dâhil olmak üzere emrinizdeyiz. Çünkü şehri imar ederken nesli ihya etmeyi unutursak, ihmal ettiğimiz gençliğimiz, neslimiz şehri tahrip eder.Eğitimci bir kardeşiniz olarak bu mesele bizim için en önemli meselelerin başında gelmektedir” şeklinde konuştu.

 

İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan ise: “Toplumda güzel gelişmelerin yanı sıra yozlaşma da oluyor. Bu yozlaşmanın panzehiri bu tür manevi yapıların çoğalmasıdır. Seydişehir’de özellikle toplumun manevi yönünü artıracak çok güzel çalışmalar yapılıyor. Bugün de böyle güzel bir çalışma yapacak olan Kuran Kursu’nun temelini atıyoruz. Bu konuda bağışları ile bizlere örnek olan merhum Abdurrahman Narin’e Allah’tan rahmet dilerken, bu tür binaların yapılmasında emeği geçen Sayın Belediye Başkanımıza, Kuran Kursu Yaptırma Derneği Başkanı Hocamız Faruk Bekar’a ve diğer emeği geçenlere ilçemiz adına teşekkür ederim” dedi.

Konya İl Müftü Yardımcısı Yusuf Arıkan ise Seydişehir'de güzel çalışmalara imza atıldığını kaydederek, İnsana yatırım, gençliğe, geleceğimize ve ekonomiye yatırım olduğunu kaydetti.

Bu haber toplam 1007 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim